Aasta algusest, mil Facebooki juht Mark Zuckerberg sattus avalikkuse turmtule alla, on ta lubanud teha Facebookist koha, kus ei raisata aega, vaid veedetakse seda kvaliteetselt, nii et pärast seda on hea olla. Vähem suurkorporatsioonide reklaame ja rohkem suhtlust lähedastega. Kuidas seda kõike korraldada?

 

Uus funktsioon, mis praegu veel on töös, hakkab näitama, kui palju aega me Facebookis veedame.

 

Selline info andmine ja vajadusel ka äpi kasutamise piiramine pole ainult Facebookile omane arendus, vaid sama teevad ka Apple ja Google koos neile kuuluvate Instagrami ja Youtube’iga. Rohkem sarnaseid võimalusi leiab ka uuest Android P ja iOS 12 versioonist. Muidugi ei hakata rakenduste kasutamist keelama sunniviisiliselt, vaid see jääb kasutaja vabatahtlikuks võimaluseks ning hõlmab lisaks nutiseadmetele ka laua- ja sülearvuteid. Nii saavad sõltuvusttekitavate platvormide juhid raporteerida, et nemad omalt poolt on andnud võimalused tervislikuks sotsiaalmeedia kasutamiseks. See, kas inimesed ennast ise distsiplineerima ja harjumusi muutma hakkavad, on veel teadmata.

Praeguse info kohaselt hakkame nägema lisaks oma igapäevasele Facebookis oldud ajale ka kogu viimase nädala kokkuvõtet ja päeva keskmist. Ühtlasi saab seada päevase kasutuse limiidi ja konfigureerida märguandeid.

Kuigi kirjeldatud lisafunktsioon on arenduses, pole veel teada, millal see Eesti kasutajateni jõuab.

 

Allikas: The Verge

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid