Zuckerberg kinnitas, et Facebook tegeleb augmenteeritud reaalsuse arendamisega

#augmenteeritud reaalsus #facebook #Hololens #virtuaalreaalsus

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg kinnitas San Fransiscos toimunud üritusel, et ettevõte tegeleb augmenteeritud reaalsuse (AR) arendamisega, kuid lisas, et see on veel pisut kaugema tuleviku muusika.

Facebooki virtuaalreaalsuse (VR) ekspert Michael Abrash ütles samal üritusel, et VR on meie jaoks juba põhimõtteliselt kohal, kuid AR tekitab uusi ning pisut teist tüüpi takistusi, mistõttu selle muutumine meie igapäevaelu osaks võtab veel aega.

Kui VR eraldab kasutaja pärismaailmast täielikult (kasutaja siseneb täielikult näiteks mõnda mängu), siis AR “parandab” selle kasutaja pärismaailma kogemust. AR-i kasutajale saaks näiteks tänaval kõndides mõnda restorani vaadates kuvada selle restorani reitingut, teiste kasutajate hinnangut jne. Abrashi sõnul kasutaksid AR-i kõik, kuid selleks peab see toimima hästi ja märkamatult.

11232118_10102175618819241_7572979522374295442_n

Zuckerbergi sõnul on telefoni taskust väljavõtmine veider tegevus ning tulevikus peaksime suutma kõike näha pelgalt enda ümber vaadates. Fakt on see, et Facebook teab meist rohkem kui suurem osa teisi ettevõtteid maailmas ning on põnev näha, mida ettevõte selle teadmisega koos AR-tehnoloogiaga peale suudab hakata.

Microsoft arendab samuti sarnast virtuaalreaalsuse/augmenteeritud reaalsuse komplekti Hololens, mis meie reaalset maailmanägemist lisavalikutega täiustab.

Allikas: Zuckerberg Confirms Facebook Is Working On Augmented Reality

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid