Tuntud suhtlusrakenduse Snapchat looja on juba mõnda aega tagasi valmis saanud rakenduse Zenly, mis näitas Snapchati kasutajatele kätte nende sõprade asukohad, aitas sõpradel kohtuda ja näitas isegi sõprade telefonide aku täituvust.

 

Kui üldiselt on selliste rakenduste eesmärk sotsiaalse suhtluse edendamine, uute ja põnevate kohtade avastamine, jagamine jms. Arvestades maailma vallutanud karantiini, peaks sellisel kooskäimist soodustaval rakendusel praegu kibedad päevad käes olema.

Samas ilmutab Zenly vastutustundlikust ja püüab noortele karantiinis istumise mängulisemaks teha.

Nimelt alustas Zenly väljakutsega, milline kasutaja suudab kauem korralikult karantiinis olla. Sõbrad saavad rakenduses luua omavahelised edetabelid, mis näitavad, kes neist on kauem olnud kannatlik ja karantiinile pikemalt vastu pidanud. Et Zenly on globaalse mastaabiga, siis saab spetsiaalset koroonafiltrit kasutades näha riikide kaupa koroonahaigete arvu, mida Zenly värskendab kolm korda päevas. Zenly on suurepärane näide sellest, kuidas firmad suudavad kiiresti kohaneda muutunud aegadega ning oma toodet sellele vastavalt kohandada. Loodetavasti on siit õppida ka meie kohalikel IT-firmadel ja -tegijatel. Tänu Zenly-le on sotsiaalne distantsi hoidmine muutunud märksa sotsiaalsemaks.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid