Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Samsung.com/ zello.com

Rasketel hetkedel, nagu näiteks loodusõnnetused, pannakse inimesed proovile ja siis tulevad välja nende head ja halvad omadused. Aga see ei käi ainult inimeste kohta: ekstreemsetes olukordades tulevad välja ka elutute objektide parimad ja nõrgemad küljed.

 

Walkie-talkie tüüpi rakendus zello

 

Alles äsja Ameerikat räsinud orkaanid Harvey ja Irma tõstsid esile ootamatu kangelase – tagasihoidliku telefonirakenduse Zello, mida enne orkaani ja orkaani ajal laaditi telefonidesse miljoneid kordi, kuid mis enne seda oli olnud suhteliselt märkamatult saadaval juba ligi kümme aastat. Eriti populaarseks sai see rakendus päästjate seas. Mis siis muutis selle varem üsna tundmatu rakenduse sedavõrd oluliseks?

Zello on walkie-talkie tüüpi rakendus, mis võimaldab pidada sidet ka suuremate inimgruppide vahel vahemaadest hoolimata. See tähendab, et kui tavaliste walkie-talkie’de ühenduskaugus on vaid mõned kilomeetrid, siis Zellot saab kasutada sõltumata suhtlejatevahelisest distantsist. Oluline on vaid interneti olemasolu, olgu siis tegu wifi või mobiilse andmesidega. Zellot saab kasutada nii telefonides, tahvlites kui ka süle- ja lauaarvutites ning rakendus on kõigile kasutajatele täiesti tasuta.

 

Zello pakub teistega kontakteerumiseks erinevaid viise

 

Suhelda võib oma kontaktidega, luua suhtlemiseks gruppe või liituda olemasolevate gruppidega. Zello sobib sama hästi nii privaatseks suhtlemiseks sõbraga kui ka näiteks seenelkäigul või vanatädi juubeliürituse koordineerimisel ülejäänud perekonnaga suhtlemiseks. Ühesõnaga, igas olukorras, kus on vaja grupisisest suhtlust olukordade lahendamiseks. Ehkki eestlased kuigivõrd silmapaistvad suhtlejad ei ole, on rakendus USA-s kasutust leidnud ka lihtsalt suhtlemisel meelelahutuslikel eesmärkidel. Umbes nagu raadiojaam, kus puudub saatejuht ning kuhu saab igal hetkel sisse helistada ja oma muresid või rõõme jagada. Menukamad kanalid on seal isegi sunnitud kasutama moderaatoreid, et oma kanalil korda hoida.

Igal kasutajal on Zello võrgustikus oma nimi, mille ta saab rakendusse registreerudes. Nimele saab kasutaja lisada ka endale meelepärase foto. Nii saavad ülejäänud kanali liikmed alati teada, kes parajasti räägib. Põnev on see, et häälsõnumid säilivad, see tähendab, et neid on hiljem võimalik järelkuulata, et kes täpselt mida ütles. Lisaks jutule on rakenduse abil võimalik jagada ka fotosid, mis on ilmselt eriti oluline näiteks päästjatele, et grupi ülejäänud liikmetele olukorda võimalikult täpselt edastada.  Kasutaja võib olla ühenduses piiramatu arvu kanalitega, küll aga võib liiga suur kanalite ja kasutajate arv telefoni “hulluks ajada”, kui sinna saabub samaaegselt suur hulk kasutajate sõnumeid.

Eestis esialgu Zello kasutajate kriitiline mass puudub, nii et vähemalt meelelahutuslikel eesmärkidel seda rakendust kasutada ei saa. Arvestades aga rakenduse pakutavaid võimalusi, on selle populaarsus jäänud esialgu vaid teadmatuse taha. Hoolimata eestlase kesistest suhtlustavadest on grupitöö nii asistel kui ka meelelahutuslikel põhjustel kogumas üha suuremat populaarsust.

Lisaks tavalisele Zellole on saadaval ka Zello Work, mis on mõeldud ettevõtetele ja organisatsioonidele. Zello Work on tasuline, 5- või 6-dollarilise kuutasu eest on võimalik saada privaatseid võrgustikke, spetsiaalseid servereid, kõrgemat turvalisust, pilvetuge ja muud.

Kõik huvilised saavad Zello endale telefoni või arvutisse alla tõmmata SIIT.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi