YouTube ütleb, millal on aeg vaatamine lõpetada ja magama minna

#tervislikud eluviisid #YouTube

Meeldetuletus magamaminekuks töötab nii iPhone’idel kui ka Androidiga seadmetel.

 

Ilmselt pole kunagi varem olnud nii lihtne jääda tundideks YouTube’i kammima, kui praegusel ajal. Kõikvõimalikel teemadel videod mängivad automaatselt üksteise järel edasi ja edasi kuni ühel hetkel on öö käes ja tavapärane voodisse mineku aeg märkamatult mööda tiksunud. Lisaks viimastel aastatel välja toodud teised funktsioonid nn digitaalse heaolu programmi osana, on ka magamamineku meeldetuletus selleks, et aidata inimestel hoida unerütmi ja mitte vaadata videosid hiljem, kui peaks.

Algus- ja lõpuaega saab valida seadetest ja ühtlasi otsustada, kas meeldetuletus hüppab ekraanile video ajal või paele selle lõppu. Kui muudad siiski meelt ja soovid vaadata veel ühe (või kümme) videot, siis saab meeldetuletuse välja lülitada.

Viimastel aastatel on välja tulnud mitmed digitaalse heaolu suunitlusega funktsioonid. Nende seas võimalus vaadata igapäevast vaatamisstatistikat, viimaste nädalate kogu vaatamisaega, lasta meelde tuletada, kui on aeg paus võtta ning valik keerata kinni märguanded teatud kellaaegadel, kirjutab Engadget. Magamamineku meeldetuletus on kõige uuem funktsioon sellest tervisliku nutitelefoni kasutamise seeriast. See on juba ametlikult välja tulnud, kuid kui seda hetkel ei leia, siis jõuab see tõenäoliselt mõne päeva jooksul.

 

Kuidas meeldetuletust magama minemiseks sisse lülitada:

  1. Logi YouTube’i.
  2. Mine Seadetesse
  3. Lülita sisse meeldetuletus (Remind me when it’s time for bed)
  4. Vali, millal meeldetuletus algaks ja lõpeks.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid