Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
YouTube Newswire by Storyful

Koostöös sotsiaaluudiste agentuuri Storyfuliga on YouTube välja tulnud uue kanaliga YouTube Newswire, millega videohiid üritab suurendada oma rolli uue meedia ajakirjanduses – nüüd kuuluvad sinna hulka ka pealtnägijate videod.

YouTube’i üles laetud pealtnägijate videod on saanud märkimisväärseks osaks meie uudiste tarbimise harjumustest, andes uudislugudele tihti juurde olulist infot ja kohalolekutunnet. Uue kanaliga toob YouTube vaatajate ning ajakirjanikeni kõige päevakohasemad uudised koos pealtnägijate laaditud videotega. Vältimaks valeinfo levikut, kontrollitakse ja kinnitatakse videote ehtsus enne avalikustamist koostöös Storyfuliga.

YouTube lasi uue kanali välja ajal, mil tema positsioon uudiste vahendajana on teiste sarnaste platvormide tõttu pisut kõikuma löönud. Üheks selliseks näiteks on Twitteri loodud Periscope.

Iga päev vaadatakse YouTube’is ligi viis miljonit tundi uudiseid.

Storyful on YouTube’iga koostööd teinud ennegi, seda kanalitega CitizenTube, YouTube Politics ning YouTube Human Rights Channel. Storyful on teinud koostööd ka näiteks Facebookiga nende enda uudistekanaliga FB Newswire. Naljavideote ja pettuste tuvastamiseks töötab Storyfulis terve hulk inimesi, kes libavideotel uudisvoogu rikkuda ei luba.

Allikad: Google’s YouTube Newswire will verify eyewitness footage of breaking news ja YouTube Launches YouTube Newswire, A Channel Featuring Verified Eyewitness Videos

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid