YouTube Gaming on mänguhuvilistele suunatud keskkond, kuhu koondatakse kasutajate loodud mänguvideod ja otseülekanded, uute mängude tutvustused ning muu valdkonnaga seotud sisu.

YouTube Gamingu tootejuhi Alan Joyce’i sõnul on keskkonna eesmärk ühte kohta kokku panna kasutajate lemmikmängud ja -mängijad, et luua keskkond, kus oleks kõige rohkem teemaga seotud videomaterjali. Rohkem kui 25 000 mängu saavad kõik oma lehekülje, kuhu lisatakse vaid selle mänguga seotud materjal. Rakenduse loomisel on kasutatud mängijate abi, et mänguvideod ja otseülekanded muude videote vahele ära ei kaoks.

Tavapärasele Youtube’ile omaselt saavad ka YouTube Gamingu rakenduse kasutajad tellida teavitusi (subscribe) teiste kasutajate tegevusest ning huvipakkuva kasutaja otseülekande algusest tuleb meeldetuletus. Lisaks kuvab rakendus kasutajale tema seniseid eelistusi arvesse võttes ka uusi kanaleid. Kui soovituste seas siiski midagi huvipakkuvat ei leidu, saab kasutada otsinguriba, kuhu mistahes fraaside kirjutamisel võib kindel olla, et otsingutulemuste hulgas on ainult mängudega seotud info.

Youtube’i sõnul lansseeritakse uus keskkond sellel suvel Ühendriikides ning Inglismaal, kuid täpsemat kuupäeva ei ole avaldatud. YouTube Gaming on ettevõtte vastus seni mängijate seas väga populaarsele keskkonnale Twitch.

Allikas: YouTube launching its own dedicated gaming app and website, YouTube Gaming

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid