Apple’i nutitelefonide värsked lipulaevad iPhone 8 ja 8 Plus on poelettidel lebanud alles lühikest aega ning kindlasti juurdlevad paljud küsimuse kallal, kas võtta kasutusele emb-kumb nendest või oodata ära iPhone’i juubeliversioon iPhone X. Allpool toon lugejateni mõned põhjused, miks tasub praegu veel ehk hambad ristis kannatada ära selle kõige-kõigema iPhone’i saabumine. Muuseas, see saabumine võib võtta aega, kuna on andmeid, et nõudlus on juba ette palju suurem kui pakkumine.

 

Vaatame iphone x-i plusse lähemalt

 

 • Selfi-taustad

iPhone X-il saab selfidele (ehk maakeeli endlitele) taha sättida erinevad animeeritud taustad, mis panevad pildistatava uude ja põnevasse konteksti.

 • Bluetooth 5.0

Uus tipptelefon on varustatud sinihamba kõige viimase versiooniga ehk Bluetooth 5.0-ga, mis tähendab kuni neli korda laiemat leviala, kaheksa korda tugevamat ühendust ning kaks korda suuremat kiirust kui Bluetooth 4.2-ga.

 • Galileo toetus

Galileo on Euroopa navigeerimissüsteem, mis on loodud alternatiiviks GPS-ile. iPhone X toetab nii GPS-i kui ka Galileod.

 • Närvimootor (neural engine)

Apple’i enda sõnade järgi on iPhone X-is peituv närvimootor võimeline 600 miljardit masinõppe tehet sekundis. See peaks eriti hästi mõjuma nii Face ID-näotuvastusele kui ka Animoji’dele ehk näo liikumist jälgivatele emotikonidele.

 • A11 biooniline kiip

Apple’i viimane ja kõige moodsam kiip, mis on eelmisest Apple’i telefonikiibist veerandi võrra (25%) kiirem. Kiibil on ka neli kõrgtõhusat tuuma, mis töötlevad infot 70% kiiremini.

 • Portreevalgustus

Selle funktsiooni puhul kasutab Apple võimast algoritmi, mis arvutab välja, kuidas pildistatava nägu näeb välja valguse käes. Selle abil luuakse portreele valgusefekte nagu lavavalgustus, loomulik valgustus ja kontuurvalgustus.

 • Kiirlaadimine

Lisaks juhtmevabale laadimisele võimaldab iPhone X ka kiirlaadimist, mis lubab telefoni laadida 30 minuti jooksul rohkem kui 50%.

 • Mahukam aku

Täislaetud iPhone X aku lubab kuni kaks tundi pikemat kasutusaega kui varem.

 • True tone Quad-LED välklamp ja Slow Sync

Need peened võõrkeelsed terminid tähendavad seda, et iPhone X-i kaamera teeb hämaras paremaid pilte ning välklamp on võimekam ning loomuliku valgusega.

 • Video

Apple’i uus videoformaat HEVC võimaldab filmida kvaliteetsemat videot võimalikult väiksemahulisteks failideks, mis võtavad telefoni mälus kuni poole vähem ruumi.

 • Parem pildisignaali protsessor

Parem pildiprotsessor on võimeline eristama erinevaid kaamera kaadris olevaid elemente nagu liikumine, inimesed ja valgustustingimused, mis võimaldab teha paremaid fotosid.

 • True tone

Ekraanifunktsioon True Tone reguleerib ekraani intensiivsust ja värvi vastavalt ümbritsevale keskkonnale.

 • Face ID

Uus iPhone X-i näotuvastusfunktsioon on väidetavalt üle kahekümne korra turvalisem kui senini populaarne sõrmejälg.

 • Nupuvaba ekraan

iPhone X-i vaieldamatuks uhkuseks on nupuvaba, telefoni servast servani ekraan.

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid