Xqisit oE400 kõrvaklappide soodne juhtmevaba mürasummutus

#helisummutavad kõrvaklapid #kõrvaklapid

Pole kuigi palju aega mööda sellest, kui Apple tekitas globaalset nurinat nii sõprade kui ka vaenlaste seas iPhone’i kõrvaklapipesast loobumisega. Tänapäeval levib sama trend ka Androidiga telefonide seas ning kõrvaklapipesa puudumisele ei vaadata enam viltuse pilguga. Pole ka põhjust, sest tänu Apple’i julgele sammule on hüppeliselt kasvanud juhtmevabade kõrvaklappide valik ning muutunud soodsamaks nende hinnad. Xqisit oE400 on siin tüüpiline näide.

 

Klapid

 

Tegu on n-ö over-ear-kõrvaklappidega, mis tähendab, et need katavad ära terve kõrva, mitte ei istu kõrva peal (on-ear) või kõrva sees (in-ear). Reeglina on sellised klapid pikemal kasutamisel kõige mugavamad – vähemalt mina ise eelistan neid kindlasti kõrvapealsetele klappidele. Selle ja juhtmevabaduse eest saavad klapid minu käest kindla punkti. Küll aga võivad pikema kuulamisega häirima hakata nende klappide kunstnahast padjad, mille all päris nahk kergesti higistama hakkab, nagu minul see juhtus. Jahedama ilmaga või jahedamas lennukis seevastu ei tohiks see probleemi tekitada.

Kõnealuste klappide koostekvaliteet on keskpärane, kuid hinnaklassi silmas pidades siiski päris hea. Tõsi, välimus on suhteliselt ilmetu ning disain loorbereid ei lõika ja catwalk’il edvistama sellega ei pääse. Samas on see piisavalt funktsionaalne ning kindlasti ei riiva kellelgi silma. Klappidega tegeledes nagisevad need kergelt plastiselt, kuid muusikaesitusele see mõju ei avalda.

 

 

Erinevalt tippklassi klappidest, kus muusikat saab hallata intuitiivselt, sõrmega klapi pinnal liigutades ja ilma füüsilisi nuppe kasutamata, on Xquisit oE400 varustatud füüsiliste nuppudega. Esialgu tundub see küll algeline, kuid sõrmed harjuvad nuppudega üllatavalt kiiresti.

Lisaks klappidele kuuluvad komplekti kunstnahast kotike, kuhu klapid pista sel ajal, kui neid ei kasutata. Peale selle on olemas ka juhe olukordadeks, kui klappide aku on ootamatult tühjaks saanud. Ning mõistagi ka USB-laadimisjuhe klappide laadimiseks. Mitte midagi liiga edevat, kuid kõik vajalik on olemas.

 

Kasutamine

 

Juhtmevabadus on väga tore, olgu siis tegu üle-kõrva, kõrvapealsete või kõrvasiseste klappidega. Mürasummutus on ka tore. Eriti kui sõita lennukiga või üritada keskenduda mürarikkas kontoris. Ning siin õigustab Xquisit oE400 ennast igati – juhtmevabadus ja mürasummutus on täpselt omal kohal. Eriti just mürasummutus, mida tavaliselt selle hinnaklassi klappide puhul just tihti ette ei tule. Lennukiga mul testperioodi ajal lennata paraku ei õnnestunud, kuid kolleegide telefonikõned kontoris summutas mürasummutus koos muusikaga kenasti. Kindlasti on Bose ja Sony tippklassi klappide mürasummutus parem, kuid lubatud kuni 25 dB on selle hinna juures enam kui piisav. Mainida tuleb, et juhtmega kasutades klappide mürasummutus ei tööta.

Juhtmevabaduse juures on ülioluline klappide aku vastupidavus ehk mahutavus. Minul ei õnnestunud kordagi klappide akut tühjendada. Ehk oli asi ka selles, et väga pikalt mul neid kuulata ei õnnestunud, sest kunstnahast padjad muutsid naha higiseks. Firma lubab, et klapid peavad ühe laadimisega vastu kuni 15 tundi ja minul isiklikult pole põhjust selles kahelda. Seda enam, et tippklassi klappide akud peaksid kestma kuni 30 tundi. 15 tunniga peaks igatahes lendama isegi üle ookeani ja pikemaid lennureise tuleb ette üliharva, nii et keskmisele kasutajale peaks sellest piisama kenasti. Tahaksin ainult viriseda selle üle, et tegelikult mul puudub kasutades informatsioon, kui palju mu klappidel veel akut järel on. See aga eeldaks mingit klapirakendust nutiseadmes vms.

 

 

Põhiline, millest klappide juures kunagi mööda ei pääse, on helikvaliteet. Tegelikult peaks see näitaja olema iga heliallika puhul esmane. Pean ausalt tunnistama, et ise kuulan ma hoopis teise hinnaklassi ja helikvaliteediga klappe, nii et võin siin ilmutada liigset nõudlikkust. Siiski jäin väikeste mööndustega helikvaliteediga rahule, ehkki helipilt oli mõeldud pisut moodsama maitse jaoks, st pisut liialt bassiküllane, ning ilmselt ma selle eksemplariga oma klapikollektsiooni ei täiendaks. Küll aga sobib see suurepäraselt tänapäevase popmuusika kuulamiseks.

 

Kokkuvõtteks

 

Ehkki juhtmevabasid kõrvaklappe on juba saadaval erinevates versioonides ja hinnaklassis, on alla 100 euro eest mürasummutust saada keeruline. Võib-olla ehk mõnest Hiina võrgukaubamajast, kuid sellega kaasneb küsitav kvaliteet ning pea olematu garantii. Xquisit oE400 pakub suhteliselt keskpärast heli- ja koostekvaliteeti, klapid on kerged ning neid võib kuulata kaua (soovitavalt mitte eriti palavas keskkonnas). Selle mudeli puhul pole tegu küll trendika aksessuaari või audiogurmaanile suunatud tootega, vaid pisut nagu töövahendiga, mis aitab üle elada lennusõidu või töökaaslaste lärmakad telefonikõned. Konkreetsete klappide põhiline müügiargument on üks: mürasummutus asjakohase hinnaklassi juures. Need klapid on suurepärane valik, kui pead lennukiga lendama rohkem, kui seda soovid, või kui töökaaslaste vadin tööl segab keskendumist, aga kalliste klappide vilede-kellade eest ei taha rohkem välja käia kui hädavajalik.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid