Xiaomi Mi A3, sest milleks maksta rohkem?

#keskklass #nutitelefon #soodne #xiaomi
5 min lugemine

Nutitelefonide maailmas käib tihe rabelemine. Keskklassi telefonid astuvad kandadele tippklassi lipulaevadele, odavama otsa telefonid teevad elu kibedaks keskklassi kõnetorudel. Tarbija võib selle üle ainult rõõmustada – sama raha eest saab üha rohkem.

 

Xiaomi nagu nii mitmedki teised Hiina telefonitootjad on algusest peale pakkunud tarbijale võimalikult võimast raudvara võimalikult soodsa hinna eest. Üheks eestvedajaks sellel rallil on olnud Xiaomi, kes lisaks raudvarale on aktiivselt panustanud ka oma toodete disaini. Ning selle eest ka arvukalt rahvusvahelisi preemiaid saanud. Xiaomi Mi A3 on suurepärane näide Xiaomi edukast strateegiast. Võtame siis Xiaomi Mi A3 osadeks ja vaatame lähemalt, kui hea telefoniga on tegu.

 

Välimus

 

Mi A3 on meeldivalt minimalistlik, ainult kahe füüsilise nupuga telefoni paremal küljel. Minule isiklikult minimalism meeldib, see jätab telefonist märksa stiilsema ja hinnalisema mulje. Ekraani alla peidetud sõrmejäljesensor annab telefonide välimusele palju juurde minu arvates.

 

 

Ehkki telefoni tagumine külg on plastist, siis näeb ka see üpris väärikas välja, meenutades veidi Huawei hiljutisi tippmudeleid P10 ja P20. Välimuse poolest saab Mi A3 minu käest kindla plusspunkti. Ehkki metall meeldiks mulle rohkem, siis tuleb siin ikkagi arvestada hinnaklassi.

 

Ekraan

 

6-tolline Super AMOLED-ekraan on tänapäeval juba standardiks kujunenud. Ehkki selle resolutsioon ei vasta tänapäeva tippstandarditele, siis pole põhjust pildi teravuse ega värvide kvaliteedi üle nuriseda. Vähemalt tavatarbijal. Ka siin saab Mi A3 minu käest plusspunkti ilma pikema vaidluseta.

 

Heli

 

Ühistranspordi kasutajad on harjunud sellega, et ikka ja jälle istub kuskil keegi, kes oma telefonist ilma klappideta muusikat kuulab või videot vaatab. Harjunud ollakse ka selle vaatepildiga kaasneva plekise ja pläriseva heliga. Well, Mi A3 heli ei hakanud plärisema ka maksimumtugevusega. Tegu polnud mõistagi teab mis tipptasemel heliga, kuid taaskord hinna peale mõeldes, patsutan ma Xiaomile tunnustavalt õlale – tubli töö. Boonusena on telefonil ka kõrvaklapiühendus, mis enamusel tippklassi telefonidel juba puudub.

 

Tarkvara

 

Siin tahaks püsti tõusta ja aplodeerida. Xiaomi on Mi A3 paigaldanud sinna täiesti puhta Android One operatsioonisüsteemi. Tootja poolt on suur asi vältida kiusatust ja ’täiendada’ telefoni oma personaalse tarkvaraga, kuid vähemalt selle mudeli juures on Xiaomi seda vältinud. Mida vähem on telefoni risustavat tarkvara, seda parem. Eeldavasti oskab iga kasutaja ise paigaldada oma telefoni talle vajaminevad rakendused. Siin ma annaks Mi A3-ele koguni kaks plusspunkti kui saaks.

 

Aku

 

Möödas on ajad, kui telefoni igal õhtul laadida tuli. Mi A3-el on koguni 4030 mAh aku ja minul piisas sellest kaheks päevaks piisavalt. Tõsi, ma ei ole suurem asi mängija ega videovaataja telefoni väikesevõitu ekraanilt. Keskmise kasutuse puhul peaks akust vabalt kaheks päevaks piisama kõigile. Minu poolt plusspunktid Xiaomile.

 

Turvalisus

 

Xiaomi Mi A3 saab avada nii sõrmejäljesensori, näotuvastuse kui ka parooliga. Siin on minu kogemused vastakad. Paroolist ma rääkima ei hakka, sellega pole ilmselt ühelgi telefonil probleeme. Sõrmejäljesensoriga aga küll. Nimelt unustas telefon juba järgmisel päeval ära minu vasaku käe pöidla ja see ei tulnud talle meelde kuni testperioodi lõpuni. Üks korralik sõrmejäljelugeja nii ei käitu. Näotuvastusega oli asi märksa põnevam. Erinevalt kallima otsa mobiilidest, mis kasutaja nägu eelnevalt iga nurga alt skaneerivad, tegi Mi A3 ainult ühe kiire foto ja kõik. Olin üpris üllatunud aga telefon avanes edaspidi mu näo peale üpris kiiresti, võttes vaid vahel mõttepause. Kõige toredam oli aga see, et telefon tundis mu ära ka siis, kui ma prillid ette ja mütsi pähe panin. Ise ma küll kahtlustasin, et telefon mind ära ei tunne, aga paraku eksisin. Kahjuks polnud mul käepärast ühtegi suuremat portreefotot minust, et proovida, kas telefon ka fotole reageerib st avaneb. Aga tõenäoliselt pole ka telefoni vargal või lihtsalt leidjal käepärast telefoni eelmise omaniku portreed, nii et näotuvastus tundub üpris veenev. Ja suletud silmade korral püsis telefon samuti kindlalt suletuna, et magava inimese telefoni näotuvastusega lahti muukida ei õnnestuks.

 

Kaamera

 

Xiaomi on ka siin olnud ebatavaliselt helde: kolm tagakaamerat sh 48 Mp põhikaamera, ultralainurkkaamera ja telefotokaamera. Nendele sekundeerib 32 Mp endlikaamera. Veel mõne aasta eest oleks iga tipptelefon olnud uhke sellise varustuse üle. Tänapäeval rõõmustaks see enamikku keskklassitelefonidest. Maiuspalaks on ’ainult’ kahekordne OPTILINE zoom. Ja me räägime telefonist, mille saab kätte napilt alla kahesaja euroga. OK, megapikslid pole veel kõik ja pildikvaliteet tipptelefonide vastu ei saa, kuid sotsiaalmeedias saab selle telefoniga tehtud fotodega laike skoorida täiega. Ülilainurk, portreerežiim, ühe värvi valikuga mustvalge režiim… loovusele on siin ruumi ohtralt ning kaamera saab minu käest kindla plusspunkti.

 

Kokkuvõtteks

 

Xiaomi Mi A3 tegi mul tuju heaks. See näitab, et tulevikus on väga head telefonid kättesaadavad väga paljudele. Mi A3 on seda juba täna ja tegu on oma hinna kohta vaieldamatult väga hea nutifoniga. See sobib suurepäraselt noortele, kes elavad sotsiaalmeedias ja kuulavad mussi kas siis läbi telefonikõlari või juhtmega klappide, see sobib vanadele, kes tahavad suuremat ekraani ja soodsamat hinda. Ning mõistagi sobib ta sellistele praktilistele inimestele, kelle jaoks on telefon tarbeese, kuluartikkel, mitte staatusesümbol. Xiaomi Mi A3 on kindlasti ka inimestele, kes otsivad endale keskklassi telefoni, aga ei tea veel, mida MiA3 neile pakkuda suudab. Superhästi sobib see telefon aga neile, kes enne jõule oma lähedastele kingitusi on otsimas.