Xiaomi Mi 10 Lite – keskmise hinnaklassi telefon

#nutitelefon #xiaomi
4 min lugemine

Mi 10 Lite 5G on Xiaomi keskmisesse hinnaklassi kuuluv telefon, mis tänu suurele ekraanile ja neljale kaamerale peaks üsna palju ostjaid leidma.

 

Xiaomi ise aga on Huawei (ja OnePlusi) kõrval kerkinud meie mail üheks tuntumaks Hiina tootjaks. Kuna tavapäraselt pakub Xiaomi soodsa hinna juures üsna võimekat raudvara, võib oodata, et alt ei vea ka 10 Lite.

 

Põhiandmed

 

Kuna Mi 10 Lite peaks soodsa hinna juures palju pakkuma, vaatamegi kõigepealt selle tehnilisi parameetreid.

Protsessoriks on Qualcomm Snapdragon 765G, mis ei ole küll mitte päris tipp, kuid siiski võimekas. Põhimälu 6 GB on aga vägagi asjalik number. See aga tähendab, et üheskoos protsessoriga on telefon enamikes olukordades nobe ja arvutusvõimsust jätkub piisavalt. Kui siia lisada 128 GB salvestusruumi, saamegi täiesti arvestatavate põhiandmetega telefoni. Eestis küll veel mitte kasutatav, aga olemas on ka 5G võimekus.

 

Ekraan

 

Super AMOLED tehnoloogiat kasutava ekraani suuruseks on 6,57 tolli. Seega on tegemist üsna, või isegi väga suure telefoniga. Õnneks aga on see suur pilt piisavalt kvaliteetne tänu HDR10+ toele, 2400 x 1080 resolutsioonile ja 401 ppi pikslitihedusele. Nagu võib eeldada, ulatub ekraan igalt poolt üsna korpuse servadeni, kuigi alles on ka esikaamerat ümbritsev kulm. Hinnaklassile kohaselt ei ole ekraan küll servadest kumer, ning puudub ka alati sees funktsioon. Kellaaja ja muu sellise saab ekraanile kiire koputusega küll kuvada, kuid ainult korraks.

 

 

Kelladest ja viledest on olemas veel ekraanisisene sõrmejäljelugeja ja näotuvastus ning peab ütlema, et need mõlemad töötavad küllaltki kiirelt ja hästi.

 

Disain ja korpus

 

Disaini poole pealt on Mi 10 Lite iseenesest üsna kena. Ekraani ja klaasjat tagumist paneeli ümbritseb kroomine äär ning midagi ei saa ette heita ka koostekvaliteedile. Samas aga kumab selgelt läbi soov jäljendada Applet ja see on tegelikult päris häiriv. Korpus üldiselt, kõlar, kaamera moodul ja isegi laadija – kõikjalt paistab välja selge soov jäljendada ning jääb mulje nagu Xiaomi disainerid ise jooni tõmmata ei oskaks.

Positiivse poole pealt aga on telefoniga kohe komplektis kaasas läbipaistev silikoonist ümbris. Füüsilistest pesadest aga on alles veel juba haruldaseks muutuv kõrvaklapiauk. Paraku puuduvad komplektist küll klapid ise ning ka kõlaritest oskab videot vaadates häält teha ainult see, mis paikneb korpuse allosas. Veel tuleks meeles pidada, et telefon ei ole veekindel.

 

Kaamera

 

Kuna rohkem objektiive on parem, leiame nüüd ka Xiaomi tagaküljelt tervelt 4 erinevat kaamerasilma. Nendest peamine ehk põhikaamera omab 48 Mpix, lainurk aga 8 ning kaks toetavat kumbgi 2 Mpix. Huvitaval kombel tuleb aga 48 Mpix eraldi sisse lülitada, mis tähendab, et vaikimisi kasutatakse väiksemat resolutsiooni.

 

 

Fotograafi ennast toetab pildistamisel tehisintellekt ja teeb seda pigem hästi. Heas valguses on fotod teravad ja värvid paigas. Makrofotode tegemisel suudab telefon õige koha teravustada ning sama kehtib ka portreede korral, ehk bokeh efektiga saab seade edukalt hakkama. Märgatav müra ilmub piltidele alles zoom-i kasutamisel. Hämaras pildistades saab kasutada eraldi öö režiimi ja see toodab, juhul kui telefon on tõesti paigal ja valgust teatud piirist ülespoole, täitsa vaadatavaid pilte.

 

Kasutamine

 

Nagu võib eeldada, on kasutusel Android 10 koos Xiaomi kasutajaliidesega. See viimane on endiselt kuidagi „lihtsa“ välimusega ja võiks olla ilusam. Lisaks on kasutusel Apple loogika, ehk kõik rakendused peavad mahtuma ava- ja kõrvalekraanidele ning menüü kui selline puudub. Õnneks aga saab rakenduste järjekorda oma äranägemise järgi muuta ning luua ka kaustu, kuhu neid kokku tõsta. Omapärane on veel hiljutiste rakenduste kuvamise kasutamine. See on Xiaomil lahendatud nii, et neid näidatakse kahes veerus ja sulgemiseks tuleb rakendust kõrvale tõmmata.

Nagu öeldud toimetavad nii sõrmejäljelugeja kui näotuvastus kiirelt ja kiire on ka telefoni laadimine. Kahjuks puudub küll võimalus aku täita juhtmevabalt. Veel on Mi 10 Lite-l olemas IR tugi, ehk telefoni saab kasutada juhtpuldina. Hea on tõdeda ka, et seadmesse on tee leidnud Digital Wellbeing funktsionaalsus, mis varasemalt Xiaomilt puudus. Lisaks saab soovi korral käivitada tumeda režiimi.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks võib nentida, et 10 Lite ostja saab vähese raha eest palju telefoni. Selle tehniline pool on küllaltki võimekas ning iseenesest pole väga viga ka välimusel. Ka kaamera sooritusvõime on heades oludes üle ootuste hea.

Tulenevalt hinnapunktist on veekindluse, mälukaardi ja veel mõnede omaduste puudumine ka arusadav ja andeks antav. Küll aga võiks Xiaomi veel pisut vaeva näha tarkvara viimistlemisega.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi