Microsoft teatas eile, et Xbox One’i omanikel võib peagi avaneda võimalus mängida sõprade vastu, kes ei kasuta Xboxi mängukonsooli.

Erinevate platvormide vaheline mängimine on midagi, millele Microsoft on pikalt vihjanud ning nüüd võibki juhtuda, et nii Xbox One’il, PS4’l kui ka arvutil mängivad sõbrad saavad üksteisega üle interneti mõõtu võtta. Arendajad, kes Xbox’ile ja arvutile mänge loovad, saavad peagi platvormidevahelise mängimise võimekuse oma mängudesse sisse ehitada, kuid sama peaks tegema ka näiteks Sony.

Platvormidevaheline võrgus mängimine võib muuta seda, kuidas inimesed tulevikus mänge mängivad.

Esimeseks mänguks, mis platvormiülest mängimist toetama hakkab, on Rocket League ning Microsoft on välja kuulutanud, et arendajad on oodatud osalema. See viitab sellele, et nii Sony kui ka teised tootjad võivad enda konsooli kasutavate mängijateni viia võimekuse sõpradega võrgus mängida olenemata nende kasutatavast seadmest.

Uue konsooli valik sõltub tihti sellest, mida sõbrad kasutavad.

Praegu on Sony PS4 kasutajad piiratud PlayStation Networki ning Xbox One’i kasutajad Xbox Live’iga ning tihti langetataksegi uue konsooli valik vastavalt sellele, mida sõbrad kasutavad. Kui arendajad ning mängukonsoolide tootjad Microsoftiga ühinevad, võib see oluliselt muuta seda, kuidas inimesed võrgus mänge mängivad.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid