Suur suvi on jäänud selja taha ja asine sügis seisab ukse taga. Suvel sõlmitud kuumad suhted seisavad aga karmi katsumuse ees, kui vastleitud partner peab suundume teise linna või isegi riiki õppima või tööd tegema. Sellised olukorrad pole põrmugi haruldased ning just seetõttu on ka nutikad tarkvaraarendajad probleemi lahendusele mõeldes loonud mitmeid rakendusi, mis peaksid lahusolekud kergemaks muutma.

 

Mõistagi on tänapäeval suhtlemiseks loodud hulgaliselt erinevaid võimalusi nagu nagu Skype, Facebook Messenger, WhatsApp, Facetime, SMS-sõnumid ja mitmeid teisi. Ometi väärtustab privaatne, ainult kahele inimesele mõeldud suhtlusliin suhet rohkem kui näiteks banaalne Facebook Messenger, kus kalli inimese sõnumid upuvad kümnete sõprade ja tuttavate jutuvada sisse. Lahus olevate armunute tunded vajavad igakülgset toetust ja selline isiklik ja personaalne suhtluskanal on selleks lihtsalt ideaalne.

 

Couple

 

See kaheinimeserakendus lubab kasutajatel luua ühise ja privaatse nö ajajoone, kuhu on koondatud mõlema mõttevahetus, pildid jms. Rakendusel on ka kalender, kuhu partnerid saavad märkida endale olulisi kuupäevi, määrata endile kohtumisi. Lisaks kalendri jagamisele saab oma kallimale rakenduse abil saata pöidlasuudluseid (uuri järgi, mis need on 😉) või reaalajas joonistada telefoni ekraanil ühiselt pilti. Tegu on keskmisest loovama rakendusega ning selle võib täiesti tasuta sikutada enda telefoni või arvutisse SIIT.

 

Between

 

Millega küll täita kallimate vahel valitsevat vahemaad? Ikka suhtlemisega. Between on mõeldud armunutele oma mõtete, tunnete, piltide ja videote jagamiseks. Rakenduse abil saate ühiselt planeerida oma kalendrit, märkida seal tähtpäevi jms. Omavahelise suhtluse meeleolukamaks muutmiseks on vestlusrakendus varustatud spetsiaalselt Betweeni jaoks loodud vallatute sticker’ga. Oma arvutisse või telefoni saad Betweeni sikutada SIIT.

 

Kast

 

Kas teie ühise ajaveetmise meeldivamate hetkede hulka kuulub üksteise kaisus veedetud aeg kodus diivanil televiisori ees lemmikfilme ja -telesaateid jälgides? Kast võimaldab teil reaalajas ühiselt videot jagada ning sealjuures teineteise reaktsioone jälgida ja juttu ajada. Kallima asemel peate küll kaisutama padjakuhja, kuid kallima nägu ja jutt loovad peaaegu illusiooni tema kohalolekust. Kasti saate oma arvutisse sikutada SIIT. Android-telefonidega saab Kast’i keskkonda kasutada läbi Chrome’i veebilehitseja, iOS versioon on alles valmimisel.

 

Without

 

Kaugsuhte puhul on eriti oluline oma partnerile ikka ja jälle meelde tuletada, et te tema järele igatsust tunnete. Ning enamasti räägib üks pilt rohkem kui 1000 sõna. Kõigest ühe nupulevajutusega saate selles rakenduses saata oma kallimale endast endlipildi (selfie, noh), millele võite lisada ka oma kommentaarid. Without näitab ära ka partneri asukoha, sealse ilma ja kellaaja. Oma iPhone’i saate selle rakenduse tõmmata SIIT.

 

Millised rakendused aitavad teil oma kallimaga suhet kuumana hoida? Ärge häbenege, vaid jagage all asuvas kommentaariumis.

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid