Windows 11 võimaldab Android rakendusi ka arvutis kasutada

#Android #Microsoft #Windows
1 min lugemine

Teadupärast on kõigile tuntud Windows 10 õige pea saamas omale järeltulija nimega Windows 11.

Seega lõppeb Windows 10 pidev uuendamine ja ruumi tehakse täiesti uuele Windowsile. Microsoft on selle ametlikult välja öelnud ja esimesed pildid ja videodki uuest operatsioonisüsteemist on kättesaadavad. Loomulikult leidub seal uusi funktsioone, uuenenud on disain ning kindlasti pakutakse veel üht-teist huvitavat.

 

Android rakendused Windowsis

 

Üheks omapärasemaks osaks uues Windowsis saab olema aga nutiseadmetest tuntud Android operatsioonisüsteemi rakenduste tugi. Seega saab juba lähitulevikus telefonidest tuntud programmid paigaldada ka arvutisse ja neid seal kasutada.

Eelinfo kohaselt integreeritakse Androidi rakendustepood Windowsisse ning kõik soovitav on kättesaadav ilma erilise pingutuseta. Peale paigaldamist aga on rakendused nähtavad ja kasutatavad sarnaselt Windowsi enda programmidega.

Kokkuvõttes on selline lähenemine mitmes mõttes nutikas. Esiteks on see lihtsam kasutajatele, kuna samu rakendusi saab mugavalt kasutada nii arvutis kui nutiseadmetes.

Teiseks muutub Windowsi paigaldatavate rakenduste valik kordi ja kordi suuremaks ning kolmandaks on rahul ka rakenduste loojad, kuna enam ei pea tegema erinevaid versioone Androidile ja Windowsile.

Microsoft 11 on praeguse info kohaselt läbi uuenduse tasuta kättesaadav kõikidele Windows 10 kasutajatele.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."