Uhked kaksikud – Lumia 950 ja 950 XL. Foto: tootja

Pärast pikka testperioodi on Microsoft lõpuks valmis ka vanemad telefonid uuele Windows 10 tarkvarale üle tooma.

Kuidas toimida?

Kontrollimaks, kas sinu telefon sobib Windows 10 peale uuendamiseks, toimi järgnevalt:

  • Ava Pood
  • Otsi ja installi Upgrade Advisor
  • Ava rakendus

Seejärel kontrollib rakendus sinu telefoni sobivust ning kui kõik on korras, soovitab andmed varundada mälukaardile või OneDrive’i ning uuendab telefoni.

Uuema operatsioonisüsteemi saavad telefonid, mis jooksutavad Windows 8.1 tarkvara, kuid täpset nimekirja veel avaldatud ei ole. Selle asemel on Microsoft loonud veebilehe, kus iga kasutaja saab kontrollida, kas tema telefon on uuenduseks sobilik.

Windows 10 sisaldab endas eelkäijaga võrreldes palju olulisi uuendusi.

Ettevõtte sõnul soovitakse kasutajale pakkuda parimat teenust ning kuna Windows 10 sisaldab endas eelkäijaga võrreldes palju olulisi uuendusi, ei pruugi kõik vanemad seadmed sellega toime tulla.

Microsofti teadaanne tuleb kindlasti positiivse uudisena kõikidele neile nutikasutajatele, kes vanemat Windows Phone’i uuema vastu vahetada ei taha, kuid soovivad selles kasutada uusimat tarkvara.

[conclusion]

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid