Windowsi uus versioon numbriga 10 saab jälle tagasi stardimenüü.

Microsoft on ametlikult teada andnud, et 29. juulil lansseeritakse Windowsi uusim tarkvara Windows 10 ning see on ühe aasta jooksul tasuta allalaaditav praegustele Windows 7 ja Windows 8.1 kasutajatele – hiljem tuleb tarkvara ostmiseks siiski välja käia väike summa alates 100 eurost. Windows 10 tuleb välja 190 turul üle kogu maailma, aga kas ka Eesti kasutajad kohe uue tarkvaraga mängima saavad hakata, seda näitab aeg.

Tõenäoliselt ei ole siiski võimalik uut tarkvara kohe kõigile oma Windowsi jooksutavatele seadmetele alla tirida – esimese hooga saavad uue tarkvara laua- ja sülearvutid, seejärel telefonid, Xbox One ning ülejäänud Windowsi seadmed.

Selleks, et Windows 10 oma arvutisse tõmmata, tuleb sul oodata seni, kuni tööriistariba paremasse serva internetistaatuse logo kõrvale ilmub tuttav Windowsi ikoon, mis juhendab sind samm-sammult uue tarkvara installimisel.

Mis on uut?

Osta arvuti nüüd, saad Windows 10 tasuta!

Sülearvuti HP EliteBook 840 G2

14’’ ekraaniga HP sülearvutil on Intel Core i5-5200U protsessor, 8 GB põhimälu ja 256 GB SSD kõvaketas. Operatsioonisüsteem Microsoft Windows 7 Professional, kiired USB 3.0 liidesed, sisseehitatud ID-kaardi lugeja ja rootsi asetusega klaviatuur.

Kliendihind: 1349 €

arvuti2Sülearvuti Lenovo IdeaPad Yoga 3 Pro

13,3’’ ekraaniga puutetundlikul Lenovo sülearvutil on Intel Core M-5Y71 protsessor, 8 GB põhimälu ja 256 GB SSD kõvaketas. Operatsioonisüsteem Microsoft Windows 8.1, kiired USB 3.0 liidesed ja rootsi asetusega klaviatuur.

Tavahind: 1390 €

arvuti3Lauaarvuti Lenovo H50-50

Lenovo H50-50 lauaarvutil on Intel Core i7-4790 protsessor, 8 GB põhimälu ja 1 TB kõvaketas. Operatsioonisüsteem Microsoft Windows 8.1 ning kiired USB 3.0 liidesed. Arvutiga on komplektis kaasas ka hiir ja rootsi asetusega klaviatuur.

Soodushind: 829 €

Stardimenüü – see tuleb tagasi ning on suurem ja parem kui kunagi varem. Uus menüü meenutab disainilt tuttavlikku Windows 7 stardimenüüd, kuid sellesse on integreeritud Windows 8-le omased liikuvad ikoonid. Stardimenüüd saab oma eelistuste järgi muuta nii sisu kui ka suuruse osas. Selliselt peaks see rahuldama nii hiirega töötavaid kasutajaid kui ka puutetundliku ekraaniga seadmete kasutajaid.

Cortana

Windows 10 tutvustab maailmale Cortanat – sinu isiklikku assistenti arvutis, kes oma funktsionaalsuselt proovib kandadele astuda Google Now ning Apple Siri väljatöötatud isiklikele abimeestele. Cortanaga saad suhelda nii kirjalikult kui ka suuliselt, ta tuletab sulle meelde, kui sul on kalendris kohtumine ning kui kaua sul käesoleval hetkel sinna liikumiseks aega kulub. Samuti otsib ta üles sinu arvutiavarustesse kaduma läinud fotomälestused või sulle huvipakkuvad teemad internetis.

Edge

Microsofti täiesti uus internetibrauser, mis annab sulle veebi lehitsemiseks uued ja mugavad võimalused, näiteks veebileheküljele pliiatsiga märkmete tegemine (puutetundlike seadmete puhul) või klaviatuuriga kommentaaride lisamine ning võimaldab seejärel kogu lehekülje jagamist üle Windowsi platvormil töötavate seadmete. Edge’i integreeritud Cortana õpib sinu veebilehitsemisharjumusi ning kuvab sulle huvipakkuvat infot  ja soovitusi juba enne, kui sellele mõeldagi jõuad.

Xbox One

Xbox One’i kasutajad saavad nüüd oma Xboxi ühendada uue Xboxi rakendusega (kõigis seadmetes juba eelinstallitud), mis võimaldab sünkroniseerida kogu sisu mängukonsoolist (sõbralist, mängitud mängud, punktid ja saavutused) otse arvutisse. Suurepäraseks uudiseks mängusõbrale on ka kindlasti võimalus mängida Xbox One’i mänge oma Windowsi arvuti kaudu. Selleks peavad mõlemad seadmed olema ühendatud ühisesse võrku ja Xboxi rakenduse kaudu võib mängimine alata.

Universaalne lähenemine

Microsoft on oma tarkvara arendamisel rõhku pannud universaalsusele ehk olenemata sellest, kas kasutad Windowsi tarkvaral töötavat tahvelarvutit, telefoni või sülearvutit, peaks sinu kasutajakogemus olema igas seadmes sama.

Seega – kõik rakendused, mis luuakse, tehakse selle arvestusega, et nad näeksid võimalikult sarnased välja igas seadmes, olenemata selle suurusest, omades samal ajal samasugust funktsionaalsust (näiteks Office’i tarkvara – Word, Excel, Powerpoint).

Kui kasutad veel vanema tarkvaraga arvutit nagu näiteks Windows Vista või hoopis Windows XP, siis vaata uute arvutite häid pakkumisi meie e-poest pood.elion.ee ning ole valmis uue Windows 10 tulekuks.

Windows 10

 

&nbsp

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid