Microsoft teatas hiljuti, et Windows 10 jookseb juba rohkem kui 200 miljoni aktiivse kasutaja arvutites ning on ühtlasi kõige kiiremini kasvav Windows operatsioonisüsteem läbi aegade.

Ettevõtte teatel kasvab Windows 10 seadmete arv 140 protsenti kiiremini kui Windows 7 puhul ning lausa 400 protsenti kiiremini kui Windows 8. Lisaks kasutab Microsofti sõnul Windows 10 operatsioonisüsteemi rekordarv ärikliente, kellest 76 protsenti on uut tarkvara testimas ning rohkem kui 22 miljonit ärikliendist kasutajat ettevõtetest ja haridusasutustest on Windows 10 igapäevasteks kasutajateks juba ka jäänud.

Huvitavatest faktidest veel:

  • Windows 10 kasutajad veetsid ühe kuu jooksul uut operatsioonisüsteemi kasutades kokku arvuti taga üle 11 miljardi tunni
  • Windows 10 seadmetest kasutati Microsoft Edge’i internetibrauserit (endine Internet Explorer) rohkem kui  44.5 miljardit minutit
  • Virtuaalse assistendi Cortana käest on küsitud üle 2,5 miljardi küsimuse
  • Bingi otsingumootori kasutatavus on tõusnud 30 protsenti
  • Windows 10 pildiprogrammiga on vaadatud rohkem kui 82 miljardit fotot
  • 2015. aastal mängiti Windows 10 arvutites rohkem kui 4 miljardit tundi
  • Uut rakendustepoodi on külastatud kolm miljardit korda, 60% külastajatest olid seal detsembris esimest korda ning tasuliste tehingute arv on tõusnud kaks korda (võrreldes Windows 8 rakendustepoega on tulu seadme kohta kasvanud rohkem kui 4,5 protsenti)

Microsoft kinnitas oma varasemat eesmärki viia Windows 10 rohkem kui 1 miljardi kasutaja arvutitesse. Lisaks heale operatsioonisüsteemile on tarkvara müügiedu teiseks põhjuseks kindlasti ka fakt, et seda saab endiselt arvutisse installida tasuta.

Allikas: techcrunch

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid