Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Kuigi valmistoidu kojutellimine võidab suuremates linnades üha laiemat populaarsust, on kõige maitsvam toit ikkagi see, mis ühiselt ise valmis on tehtud. Teadlased on kindlaks teinud, et ühine toiduvalmistamine (ja selle lõpptulemuse ühine nautimine) seob kokku nii pere- kui ka sõpruskondi.

 

 

Selliste ühiste söömaaegade valmistamise kergendamiseks ongi loodud Whisk. Whisk pole mitte ainult mobiilirakendus, vaid ka veebipõhine keskkond, mis aitab toidu valmistamisele eelnevates organiseerimistöödes nagu näiteks ostunimekirjade koostamises.

 

Whiski tööpõhimõte on lihtne

 

Kõigepealt lähete oma nutiseadmes mõnele ingliskeelsele retseptisaidile ja valite sealt välja endale sobiva retsepti. Nüüd vajutate veebilehitseja alaservas asuvale ikoonile (väike ruut ülessuunatud noolekesega), mis pakub teile erinevaid võimalusi seda retsepti kasutada.

 

Sellest nimekirjast valite välja Whiski. Seejärel avaneb rakendus (mille olete loodetavasti eelnevalt oma nutiseadmesse paigaldanud) ja pakub võimalust retsept salvestada. Peale edukat salvestamist saab järgmise sammuna sellest retseptist eraldada koostisainete nimekirja ning muuta see ostunimekirjaks.

Kui retsept on arvestatud kindlale arvule inimestele aga teie ootate külla rohkem või vähem inimesi, siis on ostunimekirja allosas portsjonite arv, mida muutes muutuvad ka retsepti kogused. Puhas maagia!

Järgmise sammuna aga võite saata selle nimekirja kas SMS-ina, meilina või veel mõnel teisel moel oma elukaaslasele, sõbrale, sõbrannale või kasvõi lapsele, et ta poest vastavad sisseostud sooritaks. Lisaks konkreetse retsepti komponentidele võib nimekirja lisada ka teisi toiduaineid, millest kodus hetkel nappus kätte kipub tulema. Boonusena on võimalik rakenduses välja arvutada ka toiduportsjoni toiteväärtus. Übermugav! Ainuke miinus on hetkel, et ei saa kasutada eestikeelseid retseptivaramuid. See tähendab, eestikeelseid retsepte saab salvestada ja isegi edasi saata, kuid ostunimekiri tuleb koostada käsitsi, sest Whiski algoritmid eestikeelse tekstiga paraku hakkama ei saa.

Whisk on saadaval nii Androidi, iOS-i kui ka näiteks Google Chrome’i laiendusena ning see on täiesti tasuta.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi