Võrdleme OnePlus 7T ja OnePlus 7T Pro telefoni

#nutitelefon #onenote
6 min lugemine

Hiina, mitte enam nii tundmatu, tooja OnePlus tõi möödunud sügisel müüki kaks uut mudelit. OnePlus 7T ja OnePlus 7T Pro. Põhimõtteliselt sellega ettevõtte mudelivalik ka piirdub, kui mitte arvestada möödunud kevadel ilmavalgust näinud mudeleid OnePlus 7 ja 7 Pro, mille parendatud versioonid T lisanimega mudelid tegelikkuses ongi.

 

Kuigi mitmes mõttes sarnased, leiab 7T ja 7T Pro vahel siiski (lisaks ca 100 eurosele hinnavahele) mitmeid erinevusi. Sellest, millised need täpsemalt on ja kumba telefoni eelistada, allpool juttu tulebki.

 

Ekraan

 

Üheks kõige suuremaks ja silmapaistvamaks asjaks, milles kaks telefoni eri radu pidi käivad on kahtlemata ekraan. Nimelt on Pro mudelil see viidud sõna otseses mõttes igast küljest servadeni. Ehk puudu on ka sisselõige eesmise kaamera jaoks ning seega on kogu seadme ekraan üks kogu esipaneeli täitev tervik. Tava 7T seevastu, on aga varustatud traditsioonilise sälguga eesmise kaamera tarvis. Etteruttavalt võib öelda, et Pro mudelil ei ole esimene kaamera mitte ära kaotatud, vaid see kerkib korpusest vajadusel vaikse surina saatel, olles kindlapeale üks telefoni ägedamaid ja silmapaistvamaid funktsioone. Erinevad on ka ekraanide suurused – tavamudeli oma veidi väiksem ehk 6,55 tolli ja Pro oma jällegi suurem ehk 6,67 tolli. Lisaks on Pro ekraan servadest veidi kumer, samal ajal kui 7T on traditsiooniliselt sirge.

 

Mis puudutab kasutatavat tehnoloogiat, siis OnePlus tootjana reklaamib oma aparaate kui selliseid, mille ekraani parameetrid on konkurentidega võrrelduna paremad. Täpsemalt peetakse siin silmas 90Hz suurust värskendussagedust (screen refresh ratio). Tavapärase telefoniekraanide 60 Hz-ga kõrvutades on see number tõesti suurem, kuid mida see tähendab? Reaalsesse ellu üle kantuna võib öelda, et ekraanil kujutav pilt on tänu kõrgemale värskendussagedusele hulga sujuvam ja otse 60Hz-se versiooniga kõrvutades tuntavalt parem. Kui siia juurde lisada veel korralik pikslitihedus, mis on Pro-l mudelil 516ppi ja tavalisel 402ppi, juba nimetatud servadeta disain ja AMOLED ekraani tavapäraselt hea eredus ja värvikvaliteet, saamegi ühed parimatest ekraanidest, mis mobiiltelefonidel hetkel leida võib.

Ekraani alla on mõlemal seadmel moodsale ajale kohaselt peidetud ka sõrmejäljelugeja. See töötab peaaegu hästi. St. niikaua kuni sõrm on täpselt õiges kohas, avaneb telefon kiirelt. Kui aga pöial juhtub veidi liiga viltu asetsema või pisut märg või must olema, hakkab tehnoloogia kohe pirtsutama. Seega on siin võrreldes parimatega veel väikene ruum paranemiseks.

 

Kaamera

 

Kuigi leidub ka õige pisut paremate kaameratega telefone (näiteks Huawei P30 Pro, Samsung S10+), on OnePlus siiski kindlasti tippude seas ja pildistamishuvilised pakutavas kvaliteedis pettuma ei pea. Mõlemad seadmed pakuvad kolme objektiivi (zoom, tava ja lainurk). Erinevus on vaid objektiivide paigutuses. Pro-l asetsevad need tagumisel poolel keskosas ühe reana ülevalt alla, lihtsalt „seitse T-l“ aga on paigutatud enam vähem samasse kohta ringikujuliselt. Megapiksleid on sensoritel vastavalt 48, 8 ja 16. Optiline zoom on kallimal kolme, odavamal aga kahekordne. Küllaltki adekvaatne on ka hämarates oludes toimetamine, ehk niikaua kui endal käsi ei värise, on saadav tulemus vägagi korralik. AI ehk tehisintellekt aitab kasutajat tuvastades seda, mida parajasti pildistatakse ning kohandab vastavalt sellele sätteid. Pro Mode võimaldab aga oskajatel erinevaid seadeid käsitsi määrata ning pildistada saab ka RAW formaadis fotosid. Video poole pealt on toetatud 4K resolutsioon.

Mis puudutab eesmist kaamerat, siis nagu eelpool öeldud, kerkib see Pro mudelil mootori abil vajadusel korpusest. Kuna seda kasutatakse ka näotuvastuseks on efekt ja tähelepanu telefoni avamisel garanteeritud. Kui kaua selline lahendus ajas vastu peab ja kuidas mõni juhuslik liivatera mehhanismile mõjub, on hetkel vara öelda. Samas on vähemalt hea teada, et väidetavalt peaks telefon aru saama ja tuvastama enese kukkumise ning sellisel juhul suurema kahju vältimiseks kaamera automaatselt sisse tõmbama. Tavamudeli sälk ekraani ülaosas on seega mõnes mõttes turvalisem, kuid kindlasti palju igavam lahendus.

 

Välimus ja mõõdud

 

OnePlus-i tagakülg on klaasist ja väga omapärast ning peab ütlema, et tõesti ilusat sinist värvi. Korpuse ja koostöökvaliteedi osas ei saa kohe mitte kuidagi öelda, et telefon tunduks odav või kuskilt otsast kiirustades tehtud. Kõik on nii nagu ühele lipulaevale kohane. Lisaks on tootja karpi kohe lisanud ka läbipaistva silikoonist ümbrise. Nii saab selle ilu kohe ära kaitsta, kuid samas nähtavale jätta. Tegelikkuses algabki visuaalne meelte paitamine juba seadme karbiga. See on nimelt suur ja punane ning jätab koheselt mulje kvaliteedist ja loob erilise tunde. Mis puudutab mõõtmeid ja kaalu, siis eriti 7T Pro on pigem suur ja raskemapoolne. 6,67 tolli ja 206 grammi on paras tükk ning palju kergem ei ole ka 7T (kaal 190 grammi). Välimuse poolt kokku võttes võib öelda, et soodsam 7T on kenama ja rohkem silma jääva tagumiste kaamerate paigutusega, kallim aga jääb silma „puuduva“ eesmise kaamera poolest.

 

Kellad ja viled

 

OnePlus-ide aku kestab hoolas olles kaks päeva, mis ei ole üldse paha tulemus. Pro mudeli aku mahutab numbrites 4085 mAh ja ilma Pro nimelaiendita mudeli oma aga 3800 mAh. Laadimine toimub USB-C pesa kaudu warp nimelise tehnoloogia abil. Maakeeli on seega toetatud kiirlaadimine ja aku saab umbes tunniga täis. Paraku on aga puudu juhtmevaba laadimise tugi. Kirjade järgi ei ole telefonidel ka IP reitingut, ehk ametlikult need veekindlad ei ole. Mitteametlikult aga väidab OnePlus, et tegelikkuses on veekindlus siiski tagatud, kuid kulude kokkuhoiu mõttes ei hakatud IP reitingut taga ajama. Pesadest rääkides tuleb aga mainida, et puudu on ka traditsiooniline kõrvaklappide ühendamise võimalus. Arvutusvõimsuse tagab telefonide Snapdragon 855 Plus protsessor ja salvestusruumi eest hoolitseb 128 GB (7T) või 256 GB (7t Pro) mälumaht. Meeldiva üllatusena on seadmed karbist võetuna kohe Android 10 tarkvaraga. Loomulikult on see OnePlusi Oxygen OS nimelises kastmes, kuid see kaste pole kõige hullem. Operatsioonisüsteemi välimus on kena ja peale mõningast harjumist käepärane.

 

Kokkuvõtteks

 

OnePlus-i telefonide olemust kokku võttes võib öelda, et tegemist on üllatavalt heade aparaatidega. Suurte tootjate lipulaevadele ollakse juba päris lähedal. Näiteks disaini ja töökiiruse osas enam norimisruumi ei olegi. Päris veekindluse ja juhtmevaba laadimise puudumine on aga vabandatav soodsama hinnaga. Jah turul on parema kaameraga ja kiirema sõrmejäljelugejaga seadmeid, kuid need on taas kallimad. Seega omas hinnaklassis pakub OnePlus väga-väga head väärtust. Mis puutub küsimusse kumba neist kahest eelistada, siis nagu ikka, kallim on parem. Samas aga vaid õige pisut ning igaüks peab ise otsustama kas edevam eesmine- ja pisut parem tagumine kaamera koos suurema mälumahuga hinnavahet õigustavad.