Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Volvo On Call on rakendus, mis annab sulle võimaluse oma autot kontrollida lihtsasti nutiseadmesse laetava rakendusega – selle kaudu võid enne autosse istumist kontrollida, kas auto temperatuur on paras, kui palju on paagis kütust, kui kaua on järgmise hoolduseni aega ning tihedalt täis parklas aitab see sul ka oma auto üles leida.

Nüüdsest on Volvo omanikel võimalik oma autosid seadistada ja juhtida lisaks muudele nutiseadmetele ka Apple’i ja Androidi nutikelladega.

Nutikellad

Sony SmartWatch 3

Sony SmartWatch 3 nutikäekell on loodud ühilduma Bluetooth-ühenduse abil kõikide Androidi operatsioonisüsteemiga nutitelefonidega alates versioonist 4.3. 1,6” puutetundlik ekraan pakub võimalust kiirelt ja mugavalt lugeda märguandeid ilma telefoni ekraani vaatamata. Kiire ja mugava ühendamise telefoniga tagab NFC ühenduse võimalus.

Hind: 249 €

Samsung Gear S

Samsung Gear S valge nutikäekell eestvaatestSamsung Gear S nutikäekell on elegantse kumera 2’’ AMOLED-ekraaniga seade, mida on mugav igapäevaselt kanda. Lisaks kuvab Gear S ka iga päev infot sinu liikumisharjumuste ja terviseseisundi kohta, mis motiveerib rohkem liikuma. Tänu 4 GB sisemälule on võimalik laadida alla rakendusi Samsungi rakendustepoest.

Hind: 299 €

2001. aastal lansseeritud rakendus oli üks esimesi autopõhiseid telemaatikasüsteeme maailmas, mis pakkus ühtaegu nii turvalisust, positsioneerimisvõimekust avarii, rikke või varguse korral ning kasutas selleks kõigeks autosse paigaldatud SIM-kaarti. Rakendus pakub ka praegu neid samu originaalfunktsioone, mis aktiveeruvad, kui õhkpadjad avanevad, ning helistab automaatselt Volvo On Call töötajale, kes GPS-i kasutades vajaduse korral juhile õiget abi saab saata.

Volvo on Call
Volvo on Call

Viimastel aastatel on rakenduse tähtsus ja geograafiline levik märkimisväärselt kasvanud. Lisaks turvafunktsioonidele on lisatud ka mugavusfunktsioone nagu uste distantsilt lukustamine, kütusetaseme kontrollimine, auto positsioneerimine jpm.

Allikas: Volvo applies itself to smartwatches

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid