Volvo tahab autovõtmete kaasaskandmise jätta ajalukku ning autouste lukustamise anda sinu telefoni hoolde. Foto: youtube.com

Volvo tahab autovõtme asendada telefonirakendusega 0Autojuhid on juba aastakümneid kasutanud füüsilisi võtmeid autouste lukustamiseks ning auto käivitamiseks. Volvo tahab saada esimeseks autotootjaks, kes juba alates 2017. aastast hakkab pakkuma autosid, millega opereerimiseks ei ole füüsilist autovõtit tarvis.

Võtme asemel kasutaksid autoomanikud juba tuttavat Volvo on Call rakendust, mis nutitelefoni digitaalseks autovõtmeks muudab ning lisaks autouste avamisele-lukustamisele auto ka sisse ja välja lülitab. Rakendus muudab auto kasutamise palju paindlikumaks ning lubab võtit igal ajal jagada oma pereliikmetega – ühes rakenduses saab hoida ka mitme auto võtmeid.

Rakendusse saaks potentsiaalselt integreerida ka erinevad autorendipakkujad, mis teeks autode rentimise senisest veelgi kiiremaks ja mugavamaks. Auto broneerimine käib rakenduse kaudu, telefoni GPS juhatab autoni ning teenuse eest tasumine toimub samuti telefoniga.

Volvo alustab teenuse testimist 2016. aasta sügisel Gothenburgis ning loodab tehnoloogiaga turule tulla juba 2017. aasta Volvodes. Füüsiline võti jääb soovi korral kasutajatele alles.

Allikas: VolvoCars


Autorist

Taavi Õmblus

Taavi Õmblus

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Autori teised artiklid

Kommentaarid