Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Toyota patenteeris hiljuti idee, mis võimaldab auto tuuleklaasile kuvada infot ja pilte, mis vastavalt auto kiirusele suudaVAD klaasil liikuda.

Info tuuleklaasile kuvamise süsteem on juba praegu paljude autode varustuses, kuid need lahendused kasutavad info klaasile näitamiseks autoarmatuurist tulevat peegeldust ning seisavad paigal. Toyota on mõelnud välja sarnase põhimõttega lahenduse, kuid armatuurist näitude saamise asemel võetakse vajalik info auto kiirust või mootoripöördeid lugedes ning kuvatakse klaasile, kus see parasjagu kõige mugavamaks jälgimiseks õigesse kohta liigub.

Pildil on kuvatud auto asukoht valgete teejoonte suhtes. Foto: joonis patendist / freepatentsonline.com
Pildil on kuvatud auto asukoht valgete teejoonte suhtes. Foto: joonis patendist / freepatentsonline.com

Kaameratega auto esiosas ning salongis jälgitakse üheaegselt nii teetähiseid kui ka autojuhti ning vastavalt saadud informatsioonile kohandatakse esiklaasile kuvatavat informatsiooni ning selle asukohta. Selline lahendus on kasulik näiteks sellisel juhul, kui autojuht sõidab kiiresti ja keskendub pilguga pigem kaugustesse ning kiirus jms kuvatakse esiklaasil optimaalsesse kohta, et pilku teelt võimalikult vähe eemale pöörata.

Lisaks kiirusele võimaldaks lahendus klaasile kuvada ka auto reaalset asetust teejoonte suhtes ning pilt klaasil muutuks vastavalt sellele, kuidas auto teel asetseb. Kahjuks ei ole kindel, et me sellist lahendust kunagi reaalselt ka autodel näeme, kuna paljud patenteeritud ideed ei jõua üldjuhul reaalsesse tootmisesse.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi