Nutiseadmest on kasu siis, kui selle aku on laetud. Foto: Unsplash

Viis eluhetke: nutiseadmest on kasu vaid täis laetud akuga

#akupangad #akupank #Nutiseadmed #Pokemon GO

Käimas on suvi ja keegi ei taha lihtsalt kodus istuda, vaid liikuda ringi õues, teistes linnades ja loomulikult ka rannas. Seetõttu kordub üks ja sama mure: nutiseadmed on küll võimekad, kuid mitte piisavalt suure toiteallikaga.

Töökindel ja kompaktne Belkin Mixit 4000mAh akupank.
Töökindel ja kompaktne Belkin Mixit 4000 mAh akupank.

Tühja akuga nutiseadmega taskus ringi liikuda on tobe, seetõttu on nüüd õige aeg varuda endale sobivad akupangad. Kui sa pole kindel, kas sul võib akupanka vaja minna, mõtle järgnevatele olukordadele.

 • Mängimine – Pokemon Go
  Mõni nädal väljas olnud rakendus on paljudel noortel ja ka vanematel suurimaks akuröövliks saanud. Pokemon kasutab korraga GPS-i, andmesidet ja päikese käes olles ka tugevat ekraaniheledust. Ka kõige paremate akudega seadmed ei pea vastu korralikule kaheksatunnisele rännakule elukate otsimisel. Kujuta ette olukorda, kus haruldane tegelane on silme ees, kuid aku veab alt.
 • Elektrikatkestused
  Vool võib kodus ära minna nii suvisel äikeseperioodil kui ka süngete talviste tuiskudega. Sellisel hetkel annab akupank võimaluse helistada lähedastele või abi kutsumiseks ning laadida täis näiteks tahvelarvuti, millega huvitav spordisündmuse vaatamine pooleli võis jääda.
 • Rannas muusikat kauemaks
  Olgu õhtune pidu või pikk päev pruunistumist rannas, muusika loob alati hea meeleolu. Muusika pikemaks esituseks võib vaja minna rohkem voolu nii telefonile kui ka kaasaskantavale kõlarile. Taas tagab hea sõber akupank probleemideta puhkuse.
 • Telkimine ja reisimine
  Üldjuhul küll minnakse telkima metsa, et saada linnaelust ja nutiseadmetest eemale ja seda juba mitmeks päevaks. Tänapäevased nutiharjumused tulevad ikkagi kaasa ja vajadusel saab akupangaga juurde anda vajalikke tööpäevi nutiseadmetele erinevate tegevuste jaoks nagu muusika kuulamine, taskulambi kasutamine või navigeerimine. GPS-i jaoks nutiseadmes võib Eestis ja mujal maailmas vaja minna eraldi toidet, et hädaolukorras ikkagi tagasi koju või lähimasse linna pääseda.
 • Lisavarustuse laadimine
  Akupank ei ole mõeldud ainult telefoni laadimiseks, vaid sellega saab laadida ka erinevaid lisaseadmeid nagu nutikellad, aktiivsusmonitorid, kaasaskantavad kõlarid jm. Kuhu taha vähegi on võimalik kaabel pista, seda saab ka laadida.

Telias nüüd 30% soodustus kõikidele akupankadele!

Kasuta Telia e-poes sooduskoodi PokemonGO ning 30% soodustust ongi välja teenitud.

ehk Digitark Taunz räägib, et kogu pere hüüab teda Taunziks. "Näen igapäevaselt, kuidas inimesed ei julge uute tehnoloogiatega kaasa minna, sest see kõik on võõras või tundub keeruline. Pürgin selle poole, et kõik, kes soovivad, saaksid uuendustega kaasa minna," pajatab Taunz. "Minagi olin tehnikale võõras, kuni avanes võimalus Eesti Telekomiga liituda ja avastasin, et digitaalne maailm pakub mugavust ja mulle tundub see maailm väga kasulik." Praegu ei suudaks ta ette kujutada elu ilma Google'i otsingumootori või nutikellata, mis talle aegsasti meelde tuleb, kui midagi on vaja teha. "Seega annangi endast parima, et iga inimene saaks ka "inimkeeli" aru, kuidas miski rakendus või teenus tegelikult toimib ja elu lihtsamaks teeb."

Kommentaarid