Üksainus viirusetõrje blokeeris Eestis kuu ajaga ligi 25 000 viiruserünnakut

#safe #viirusekaitse

F-Secure’i loodud turvarakenduse Telia SAFE jaanuarikuine kokkuvõte näitas, et aasta esimesel kuul aitas kõnealune viirusetõrje blokeerida ligi 25 000 viiruserünnakut.

 

Täpsemalt blokeeris Telia SAFE turvarakendus jaanuaris 24 801 viirust. Lisaks blokeeris rakendus jaanuari jooksul 188 000 kahjulikku veebisessiooni.

Telia Eesti finantseerimise ja lisaväärtusteenuste valdkonna juhi Maksim Melamedi sõnul näitavad need numbrid ilmekalt, kui palju erinevaid viirusi iga päev internetiruumis liigub ning erinevatele seadmetele ligipääsu otsib.

“Me külastame iga päev kümneid erinevaid veebilehti ning kunagi ei tea, kus meid milline oht varitseb. Ammu on möödas need ajad, mil arvuti ekraanilt vaatas kasutajale vastu suur teade, et arvutil on mingi viirus või tundmatu viga ja seda kasutada ei saa. Tänapäevane pahavara toimib vaikselt muude protsesside taustal ja kasutajale nähtamatult ning sellel on kindel eesmärk. Pahavara võib inimesele nähtamatult koguda isiklikke andmeid, paroole, krediitkaardi ja panganduse andmeid. Samuti saab nakatunud arvutit omanikule teadmata kasutada suuremahuliste küberrünnakute korraldamisel,” ütles Melamed.

Telia SAFE turvarakendusel on Eestis enam kui 20 000 kasutajat ning lisaks viirusetõrjele võimaldab lahendus seadistada lapseluku funktsiooni, positsioneerida oma pereliikmeid jpm. Telia SAFE sobib nii Windowsi, iOS-i, Maci kui ka Androidi seadmetele ning esimesel kolmel kuul on selle kasutamine tasuta.

Telia SAFE pakutavate võimalustega saab tutvuda SIIN.

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid