Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Videotöötluseks loetakse üldiselt mistahes muudatuste tegemist oma filmiklippi. Olgu selleks siis video lühemaks tegemine, tiitrite, piltide, muusika lisamine klipile või lihtsalt piltidest video tegemine. Kõik on lubatud. Vaatamegi üle, milliseid tasuta võimalusi meil oma loomingu teostamiseks on.

Windows Movie Maker

Movie MakerAlates Windows XP’st on operatsioonisüsteemi lisatud tasuta programm Windows Movie Maker, mida on võimalik ka Microsoft’i koduleheküljelt tasuta alla laadida. Tegemist on algajale videotöötlejale piisavalt võimalusterohke programmiga, ent pakub siiski vaid põhilisi videotöötluse võimalusi. Programmi on mugav kasutada ning välimus peab ajaga sammu.

Samuti leiab sealt hea komplekti efekte, millega oma videot vürtsitada. Filmimaterjali (pildid, videod, muusika) on lihtne programmi importida ning ühendada saab ka oma digitaalse videokaamera. Üks kasulik võimalus on klippide loomine, mis üritab tuvastada kaadrivahetuse. Lisaks sisaldab Movie Maker Automovie võimalust, mis analüüsib teie videoklippi ja muusikat ning teeb sinu jaoks automaatselt filmi valmis. Filmi salvestamiseks pakutakse rohkelt võimalusi ja formaate. Näiteks saab tulemuse saata e-postkasti, aga ka DVD-plaadile kirjutada. 

http://www.jumpcut.com/

Jumpcut.comInternetis tasuta videotöötlusteenust pakkuv Jumpcut.com on väga huvitav lahendus. Alustuseks tuleb ennast keskkonda registreerida või juhul, kui sul on Yahoo’s konto, saate seda kasutada. Lisaks oma piltide, videote ja muusika üleslaadimisele (mille limiit on tõsiseltvõetavad 100MB faili kohta) saab kasutada ka teiste jumpcut.com’is üles pandud klippe.

Boonusena antakse sulle isiklik e-kirja aadress, kuhu saate oma mobiiliga salvestatud video saata. Kuigi mobiiliga meili saatmine on tülikas, on asi kindlasti proovimist väärt ja nii ei jää hinnalised mobiiliklipid unustustehõlma. Ka Flickr ja Facebook keskkonnast on võimalik oma pildid Jumpcut’i poole teele saata. 

Sarnaselt Windows Movie Maker’iga kasutab Jumpcut automaatse video loomist, kuid tehakse seda kohe peale failide üleslaadimist. Edasi saate hakata oma muudatusi tegema. Töötluse lõppedes saad valida, kas soovid oma videot teistega jagada, saata e-kirja peale või hoopis näiteks Youtube’i keskkonda. Otse oma arvutisse neid laadida ei saa, mis kahjuks venitab välja pika miinuse. Seda on küll võimalik spetsiaalse programmi abil teha, aga sellest mõni teine kord. 

T@b ZweiStein 4

t@b ZS4Kummalise nimega programm on heade võimalustega ning töötab nii Windows’i, Mac’i kui ka Linux’i platvormil. Tõele au andes on programmi väljanägemine võrreldes teiste videotöötlusprogrammidega iganenud, mistõttu ei ole teda eriti lihtne kasutada. Suures joones ongi tegemist edasijõudnud töötlejate programmiga, sest näiteks heli- ja videoefekte leidub seal kuhjaga.

Programm on ülimalt paindlik nii video- kui ka helitöötluseks, kasutada saab mitut filmirada (seda limiteerib vaid mälumaht arvutis), helikanaleid pakutakse ühe raja kohta kuni 16. ZweiStein toetab väga paljusid failiformaate ja eraldi pakutakse lisaks meedia ümberkodeerijat. ZweiStein’i leiab siit.

SimpleMovieX 3

SimpleMovieXMac’i kasutajatele on pakkuda demoversioonis videotöötlusprogramm SimpleMovieX. Selle kasutamiseks peab teil olema installeeritud Mac OS X 10.3 versioon või uuem. Demoversioonis on ainuke piirang aeglasem valmis video salvestamine. SimpleMovieX on videotöötluseks täiesti rahuldav programm, millega ei jää hätta ka algaja kasutaja. Muuhulgas saab programmi laadida video otse internetist, sisestades video aadressi. Lisaks toetab see väga suurte failidega töötamist.

Suurendatav on ka ajaliin, võimaldades videot kasvõi kaaderhaaval vaadata. Filmi saab jaotada peatükkideks, see lihtsustab salvestatud TV-programmist reklaamide eemaldamist. Korralik tugi on ka heli töötlemiseks. SimpleMovieX saab hakkama levinumate videoformaatidega, nagu AVI, MPEG, MOV, iPOD ja mp4. Oma filmi saab salvestada nii arvutisse kui ka näiteks DVD-plaadile. SimpleMovieX kodulehekülg.

Siin toodud videotöötlusprogrammid ei ole mõistagi lõplik valik. Asjast huvitatule võin omalt poolt alustuseks soovitada vaadata VabaVaraVeeb’i leheküljele, kust leiab mõistliku valiku tasuta pakutavaid programme. Ka Google on alati abiks leidmaks veel erinevaid tasuta videotöötlusprogramme.

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid