Digitark valis selle poolaasta parimateks nutitelefonideks need telefonid: Sony Xperia X (ja selle peagi müügile saabuv “vanem vend” Performance), Samsung Galaxy S7 Edge, Apple iPhone SE, LG G5 ja Leica kahe objektiiviga kaamera Huawei P9 (Dual SIM). Neist parimaks pidas Digitarga kaasautor ja Telia müügikonsultant Tauno Tammik isiklikult just Samsung Galaxy S7 Edge’i.

Viis uhket nuhvlit, mida sel hooajal osta!
Viis uhket nuhvlit, mida sel hooajal osta!

Kokku sai kevadsuvisesse soovitusnimekirja seega neli Andoid-telefoni ja üks iOS-operatsioonisüsteemil töötav nutikas.

Sõrmejäljelugejast on nüüd saanud peaaegu et standard nutitelefonide turvalisuse tõstmisel ja kõigil esiletõstetud viiel telefonil on see funktsionaalsus olemas.

“Mis ma ütleks LG ja Huawei kohta – nad on vägagi sarnased, sest neil on sõrmejäljelugejad [telefoni] taga,” selgitab Tauno Tammik Digitarga saates arenguid.

“Mõlemal telefonil on ka see eelis, mida teistel ei ole – kui ekraan on lukus ja sõrmejäljelugeja aktiveeritud, siis kui ma sõrme ainuüksi pihta panen, tuleb ekraan ise lahti.”

Kahe tagumise kaameraga telefonid on Huawei P9 ja LG G5, selgitab Tammik. Kui kahe Leica kaameraobjektiiviga Huawei puhul kõneldakse kontrastsematest fotodest, sest telefon kombineerib värvilise foto teise mustvalgelt tehtud fotokujutisega, siis LG G5 kaks kaamerat annavad tulemuseks laia kaadri ehk pildile jääb rohkem – 135 kraadi.

Liikumise pealt teeb aga pilte kõige paremini Sony, mistõttu see sobib hästi spordifotosõpradele.

Hinna järgi reastades on parimate nuhvlite esiviisik selline:

Tauno Tammiku isiklik esiviisik kujunes aga selliseks:

 • mobiiltelefon Samsung Galaxy S7 Edge
  819 €
 • mobiiltelefon LG G5
  629 €
 • mobiiltelefon Apple iPhone SE 16 GB
  499 €
 • mobiiltelefon Huawei P9 Dual SIM
  549 €
 • mobiiltelefon Sony Xperia X
  599 €
ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid