Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Video: virtuaalreaalsus on juba argipäev, aga siiski oma arengu lapsekingades

#arvamusfestival #Samsung GEAR VR #virtuaalreaalsus #vunk

Arvamusfestivalil 13. august 2016 @ 13-14:30

af_2016_sinine_aasta_paide

  • Moderaator: Indrek Vainu, IT-ekspert
  • Osalejad: Madis Vasser, Tartu Ülikool, arvutigraafika ja virtuaalreaalsuse labori uurija, ettevõtja Signe Varendi, Tartu Veeriku Kool (2015 Digipöörde võitjad), inglise keele õpetaja Kristi Ramot, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, arvutimängude disaini erialajuht Kristel Rillo, Haridus- ja Teadusministeerium, Digipöörde programmi juht
  • Lae alla äpp, tutvu programmiga ja vaata otselülitusi!

Selle aasta Arvamusfestivali VUNK innovatsioonialal kõneldakse ka teemal “Virtuaalreaalsus koolis – tiigri järgmine hüpe?” Vestlusringi moderaator ja IT-ekspert Indrek Vainu käis Digitarga stuudios virtuaalreaalsuse teemal kaasa mõtisklemas.

Virtuaalreaalsus ehk VR pakub võimalust luua maailmu, mis on pärismaailmast sootuks erinevad, kuid mida aju reaalsusest ei erista. Me saame minna Marsile või kõrge mäe tippu ning see kogemus tunduks nii ehe, et mäe otsast alla vaadates läheksid põlved nõrgaks. Alates sellest aastast on seda võimaldav tehnoloogia laialdaselt saadaval.

Arvamusfestivali VUNK innovatsioonialal toimuvas paneelis räägime lähemalt VR unikaalsetest võimalustest. Eelkõige otsime rakendusi haridussüsteemis.

Küsime ekspertidelt, kas, millal ja kuidas VR Eesti kui eeskujuliku digiühiskonna koolides oma koha võiks leida. Soodsa ilma korral saavad huvilised pärast paneeli ka ise virtuaalreaalsust kogeda.

Digitark teeb vestlusringist ka otseülekande!

Kõige olulisega aitab kursis olla Arvamusfestivali äpp!

Äpp-1Arvamusfestival muudkui kasvab ja mitmekesistub, aga kuidas saab osaleja olla kõige toimuvaga paremini kursis ning leida oma lemmiküritused ja -kohad? Meil on rõõm teada anda, et Arvamusfestivali äpp tuleb ka sel aastal, põhjalikum ja mugavam kui varem!

“Arvamusfestivali äpi abil on lihtne koostada oma kava, teha valikuid lopsakast programmist, orienteeruda festivalialal ja olla kursis kõigega, mis arvamuste festivalil toimub,” loetleb äpi eeliseid e-kanalite tiimi juht Heldi Ruiso. Programm on parema ülevaate saamiseks jaotatud äpis teemakaartideks: festivali kava, Minu Kava, kohvikud, ala kaart.

Et leida festivalikavast endale kõige meelepärasem arutelu või sündmus, saab tänavu lisaks tavaotsingule otsida ka esineja või teemaala järgi. Lisaks saab äpi abil põhjaliku ülevaate neist mitmekümnest kohvikust, mis on tulnud festivalil osalejaid oma menüüga rõõmustama.

Kõik oma lemmiküritused saab salvestada Minu Kavasse. Veebis tehtud Minu Kava saab nüüdsest näha ka äpis ja vastupidi: mõlemad keskkonnad on omavahel sünkroonitud. Minu Kava loomiseks on vaja isiklikku parooli, mida saab sisestada nii veebis kui ka äpis.

Arvamusfestivali äppi on oma nutiseadmesse saada väga lihtne:

  1. Kui kasutad iOS-i, siis mine App Store’i, aga kui kasutad Androidi, siis Google Playsse.
  2. Kirjuta otsingusse ‘Arvamusfestival‘.
  3. Laadi seadmesse äpp nimega Arvamusfestival.

Äpp on loodud koostöös Teliaga ning võetud arvesse eelmise aasta osalejatelt saadud tagasisidet. Oleme teie tähelepanekute eest väga tänulikud! Lisaks oleme pingutanud selle nimel, et levi oleks rahvatihedal festivalialal parem ja alati olemas ning äpp töötaks tõrgeteta.

Äpp toimib kõigi operaatorite võrgus ja on tasuta.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi