Video ja pildid: kuidas näeb välja loodusfotograafi elu enda ehitatud pisikeses varjes?

#Fjällräven Polar #hans markus antson #loodusfotograafia

Hans Markus Antson näitab oma videopostituses elu seespool kitsast varjet. “Veetsin kolm esimest päeva varjes. Kohe kui mul eksamid läbi said, kiirustasin metsa. Jõudsin metsa veel samal päeval, kui hommikul tegin Tartus alles kõrgema matemaatika eksamit.”

Ootusärevus varje testimiseks oli suur, eriti kui nägin, et mõnus talveilm hakkab hääbuma. Ometi pidin kurbusega tõdema, et jäingi paar päeva hiljaks, sest see päev, kui varjesse sain, oli ilm juba vesine ja lumi sulas kiirelt. Varasemalt krõbedate ilmadega oli põllul varje ees käinud 5-pealine kitsekari, kuid nüüd sadas mitu päeva paduvihma ja loomadest polnud jälgegi.

Seda kõige otsesemas mõttes. Mitme päeva jooksul ei tekkinud ühtegi värsket jälge, tegelikult polnud see ainult selle piirkonna probleem. Jahimeestelt kuulsin, et värskeid jälgi on üldse igal pool väga vähe.

Kolm päeva kitsikuses

Üheks põhjuseks, miks loomi ei käinud, pidasin halba ilma. Arvan, et soojaks läinud ilm ei sundinud loomi enam nii palju liikuma, samas paduvihm tegi olemise teistmoodi ebameeldivaks ja nii ei tahtnudki nad enam oma nina metsast välja pista.

Lisaks hakkasin kartma, et loomad pole mu varjega veel harjunud ja et harjumine võtab kauem aega, kui algselt arvasin. Sellisel juhul veetsin seal veidi mõttetult aega.

Kuna varjes on väga kitsas ja ruumi on vähe, siis avastasin, et tänu GoPro 1080p Superviewle mahub kogu varje sisemus mõnusalt kaadrisse. Nii oli filmimiseks kenasti ruumi ja sain teha lahedaid videosissekandeid otse varjes olles.

Ometi ei valitsenud metsa all selle kolme päeva jooksul totaalne vaikus. Vaata videost täpsemalt, millal kohtusin metsseaga ja kas metskitsed tulid lõpuks ikkagi põllule …

Pilte ka:

IMG_1681

siga

siga2

kits

kits2

Kommentaarid