Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Jätkuks eelnevatele lugudele annan lühiülevaate mõningatest tootjatest ja kaameratest, mida Eestimaal osta saab ning mis on mudelite eripära.

Kindlasti tasub lugeda ka teisi videokaamerate teemalisi postitusi “Näpunäiteid digitaalse videokaamera ostjale” ning “Kõvakettaga HD-videokaamera ostmisel arvesta võimalike varjukülgedega“.

Kaamera puhul on olulised optika ning sensor
camera-lense.jpgErinevate kasutajagruppide poolt on valitud eelistatuimaks Sony, kes lähtudes pikaajalistest kogemustest fotoaparaatidega kasutab nüüdki ülikvaliteetset Carl Zeiss optikat ja ClearVid CMOS sensorit (täiesti uue kujundusega pildisensor, mis võrreldes tavasensoritega on 45-kraadise nurga all nihkesse pööratud. Antud võte suurendab individuaalselt iga sensorile paigaldatud pikseli värvihaaravust, suurendamata ühtlasi sensori enda mõõtusid ja tagades tavatehnoloogiast parema pildikvaliteedi ning resolutsiooni). Sony probleemiks on kahtlemata konkurentidest kõrgem hind.

Videokaamerate hinnavahemik on väga lai
Neile, kes arvutiga erilised sinasõbrad pole ning eelistavad videoid otse telerist vaadata, võiks soovitada läbiproovitud HDV-kaameraid. Selles vallas on liidriks Canon ning nende tooted on laias valikus ka Eestis saadaval. Odavamate HDV kaamerate hinnad jäävad 5000 – 8000 krooni vahele. Kallimad aparaadid kasutavad andmekandjaks nii DVD-sid kui ka MiniDV kassette. Nende hinnad algavad 10 000-st kroonist ja lõpevad 100 000 – 150 000 krooni kandis.

Andres töötab Elionis äriklientide müügitoe spetsialistina, olles asjatundja ettevõtetele pakutavate sidelahenduste valdkonnas. Lähemalt uurib aga Andres koduse digitehnika arenguid. Digitargas kirjutabki Andres sellest, kuidas ja mille põhjal digitehnikat koju valida.

Kommentaarid