2017 võib saada aastaks, mis raputab mobiilsete seadmete turgu, kui Samsung toob tõesti turule volditavate ekraanidega nutiseadmed.

Ettevõtte sees Project Valleyks kutsutava seadme peale on Samsung mõelnud juba mõnda aega, kuid nüüd on levima hakanud informatsiooni, et seade on kontseptsioonistaatusest kaugemale jõudnud ning võib lähiaastatel meie poelette tabada. Idee potentsiaalsest nutiseadmest kujutab endast 5” nutitelefoni, mis lahtivoldituna muutub 7” tahvelarvutiks. Kuulduste kohaselt on Samsung sellise seadme ellukutsumiseks omandanud mitmeid tehnoloogiaid, idee patenteerinud ning plaanib seadme tuleval aastal turule paiskamiseks masstootmist alustada juba käesoleva aasta teises pooles.

Tehnoloogiaringkondades prognoositi uue seadme turuletulekut juba käesoleval aastal, mida muidugi ei juhtunud ning ettevõte tuli välja hoopis kahe võimsa veekindla mudeli Samsung Galaxy S7 ja Galaxy S7 Edge’iga, kuid seda enam on põhjust loota järgmisele aastale. Nutiseade kasutaks OLED-ekraanitehnoloogiat, mida saab lahtivõetuna kasutada kui väikesemõõdulist tahvlit ning keskelt kokkumurtuna kui 5” telefoni.

Uuest seadmest loodetakse järjekordset innovatsioonilainet nutiseadmete turul.

Nii nagu suurtest mobiiltelefonidest said väikesed ja  klapiga telefonid muutusid nutitelefonideks, loodetakse kokkumurtava ekraaniga nutiseadmest järgmist suurt revolutsiooni nutiturul, mis paneks innovatsiooni poole püüdlema ka teised tootjad. Jaanuaris ütles ettevõtte esindaja, et volditavate OLED-display’de arendamine läheb plaanipäraselt ning masstootmise alustamist ning seadme lansseerimist arutatakse oma partneritega.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid