Wisconsin-Madisoni ülikooli teadlased on arendamas uudset energia kogumise ning hoiustamise tehnoloogiat, mis võimaldaks meil telefone kõndimise ajal laadida.

Professor Tom Krupenkin ja vanemteadlane J Ashley Taylor arendavad tehnoloogiat, mis võimaldaks koguda kõndimisel tekkinud energiat ning seda hilisemaks kasutamiseks hoiustada. Uudne lahendus oleks väga kasulik näiteks militaarvaldkonnas, kus sõdurid kannavad kaasas suuri ja raskeid akusid, mis annavad voolu raadiotele, GPS-seadmetele, öövaatlusprillidele jms, kuid vabastaks ka igapäevased mobiilsete seadmete kasutajad vooluvõrkude ahelatest.

Inimene toodab kõndides kuni 10 vatti energiat ühe jalanõu kohta.

Inimesed toodavad kõndides kuni 10 vatti energiat ainuüksi ühe jalanõu kohta. Kokkuvõttes 20 vatti, mis praegu läheb raisku ja mis oleks täiesti piisav mobiilide, tahvelarvutite, sülearvutite, taskulampide jms laadimiseks. Tavaline nutitelefon vajab laadimiseks kõigest 2 vatti energiat.

Uurijad soovivad uue lahendusega turule tulla idufirmaga InStep NanoPower.

Allikas: tech2

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid