Läksin hommikul metsa plaaniga, et olen hommikul varjes ja kui õhtul peaks olema lootust ilusat loojangut saada, siis lähen rappa loojangut pildistama.

Hommikul varjes istudes vaatasin ühel hetkel üllatunult varjest välja ja avastasin ühe metskitse päris varje lähedalt. Selle aja jooksul, mil püüdsin end vaikselt pildistama sättida, kits lahkus. Võib-olla kuulis ta mind liigutamas.

Varje juurde sattunud metskits jäi pildistamata, kuna ilmselt kuulis ta mind liigutamas ning lahkus.

Päeval lahkusin varjest ja nägin kahte metskitse eemal puude vahel, kui autoga minema sõitsin. Käisin põdrametsas uudistamas, kuid värskeid jälgi oli vähe ja kedagi ma seal liikumas ei näinud. Otsustasin veel mõned põllud üle vaadata ja nägin ühe põllu peal viit metskitse. Kuna sealkandis on põllud avarad ja suured, siis kitsedele lähenemine on olnud pigem keeruline. Samuti oli nüüd. Kitsed hoidsid põllu teise serva ja nii oli raske neile üle põllu läheneda.

Ometi kujunes õhtu kõige põnevamaks, kui õhtuhämaruses metsa vahel sõites märkasin ühel raiesmikul põtra. Põder seisis raiesmikul päris taga ja seda enam olin üllatunud, et suutsin hämaras teda üldse näha.

Valgusolud olid juba kehvad ja seetõttu püüdsin loomale kiirelt läheneda.

Sain temast mõned pildid, kuid väga lähedale ta ei lasknud. Põder lahkus raiesmikult ja mina läksin tagasi auto juurde. Mind üllatas see, et kui vaatasin tagasi raiesmiku poole, siis nägin, et põder oli tagasi tulnud! Lähenesin talle uuesti ja tegin temast veel mõned pildid. Sellised kohtumised õhtu lõppedes on vahvad – isegi kui valgust on vähe ja pildid tulevad kehvad. Endal lööb südame korralikult puperdama ja saab järjekordse vahva elamuse.

Kommentaarid