Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Väikekontori WiFi on praegu üks turvalisemaid WiFi lahendusi


Sel nädalal lahvatanud WiFi turvaaugu teema valguses on Telia IT-teenuste juhi Taavi Talve kinnitusel kõige paremas seisus need ärikasutajad, kes kasutavad WiFi võrke teenusena või kasutavad Telia Väikekontori WiFi lahendust. Viimase puhul on hiljuti ilmnenud turvaaugud juba kõrvaldatud.

 

16. oktoobril tuli ilmsiks, et maailmas kõige levinuma turvaprotokolliga kaitstud WiFi võrkudes avastati turvaauk, mis võimaldab WiFi seadmeid pealt kuulata. Nüüdseks on kõik suuremad seadmetootjad asunud enda tooteid uuendama. Selleks, et klientide valduses olevates internetiseadmetes turvaauk kõrvaldada, suhtleb Telia aktiivselt seadmetootjatega ning viib parandused kliendiseadmetesse sisse kaughalduse teel. Väikeettevõtetel soovitab Telia võtta kasutusele Väikekontori WiFi.

Kasutajad, kes on ostnud oma seadmed iseseisvalt, saavad infot tarkvaratootjate kodulehtedelt, kuhu tootjad lisavad järjepidevalt uuendusi. Uuendused peaks kindlasti ära installeerima, sest muidu jäävad seadmed kaitseta.

Asjakohase juhtumi näitel võiks ja peaks iga ettevõte omale soetatud seadmed ja IT-lahendused kriitilise pilguga üle vaatama ning mõtlema, kas pidevalt tehnoloogiliselt muutuvas maailmas on võimalik oma seadmeid ning eelkõige seadmetes olevaid andmeid veelgi enam kaitsta. “Suurettevõtete puhul standardlahendusi peaaegu polegi. Enamasti on neile pakutavad internetilahendused vastavalt nende vajadustele kohandatud. Ent väiksematele äridele võiks soovitada Telia Väikekontori WiFi-t,” täiendas Talve.

Väikekontori WiFi teenus sobib ettevõttele, kes soovib keerukate võrguseadistuste asemel lihtsat ning hästi töötavat WiFi lahendust. Teenus sisaldab ettevõtte poolt valitud hulka seadmeid ning täiendavat haldustegevust kaughalduse teel. Haldustegevuste raames tehakse vajadusel tarkvara uuendamist ning seadmete taaskäivitamist;  turvatud WiFi võrgu seadistamist ning paroolide loomist, eemaldamist ning taastamist. Lisaks pakub Telia WiFi võrgu eeldiagnostikat ning vajadusel saavad spetsialistid olla distantsilt abiks võimalike WiFi probleemide lahendamisel.

Kui ilmnevad turvaaugud või tarkvaravead, siis sellise teenuse sisseostmise eelis seisneb selles, et teenuse pakkuja ehk Telia likvideerib need vead võimalikult kiiresti. Praegune WiFi turvaaugu juhtum on selgitavaks näiteks, kuidas Telia teenuse kasutamisega on võimalik võita aega ning turvatunnet ja ei pea ise muretsema tarkvaraliste paranduste pärast.

“Elame paraku maailmas, kus sama kiiresti, kui uueneb tehnoloogia, tekib ka juurde neid, kes on huvitatud sellest, et avastada tehnoloogias kitsaskohti, mida enda hüvanguks ära kasutada. Seetõttu on ilma spetsialistide abita oma seadmete turvalisust tänapäeval väga keeruline kontrollida,” lisas Talve lõpetuseks.

ehk Inkatrinka usub, et kõik uued tehnoloogilised vidinad pole elu mõte, vaid need on meile loodud ja antud selleks, et elu mugavamaks teha. «Tark on neid mõistlikult kasutada,» kiidab ta. «Ma pole eriti originaalne – minu nutitelefon, iPad ja head kõlarid aitavad mu töö- ja argielu teha mugavamaks, aga ka meeleolukamaks,» selgitab Inkatrinka, kes meenutab, et aastal 1994 läks ta oma elu esimesele arvutikursusele. «Ohh, kes seda enam mäletab,» muigab ta, ja julgustab Digitarga vahendusel teisigi leidma neid tehnoloogiaimesid, mis põneva argieluga hästi klapivad. «Taaskord – tehnoloogia abil on võimalik oma elu lihtsamaks teha ning võita rohkem vaba aega meelistegevusteks – sportimiseks, matkamiseks, looduses viibimiseks,» julgustab ta.

Kommentaarid