Väikeettevõtete suurimateks väljakutseteks on lükata edule hoogu nii, et kulud ei kasvaks üle pea, klientidega oleks igapäevaselt sujuv suhtlus ja tagasiside, ostuvihjed jõuaks edukate tehinguteni ning jääks aega tegeleda näiteks eksportturgude väljaselgitamise ning kasvustrateegia koostamisega. Online.ee tuleb appi.

Loo oma ärile Online-identiteet

Väikeettevõtja kuus kriitilist küsimust, millele vastamine julgustab kasvu

  • Kas ettevõttel on olemas koduleht? Kodulehe majutuse teenus võimaldab sul veebis teha nähtavaks oma ettevõtte eesmärgid, kaubad ja teenused ning tööpõhimõtted, lisaks sisaldab see e-posti teenust ja kaasa saad ka vajaliku kliendihalduse teenuse. Voog on platvorm, mis võimaldab sul ehitada nägusaid ja loomingulisi veebilehti imelihtsalt! Esimene kuu on proovimiseks, kusjuures tasuta, ning kodulehe majutuse kliendile on hind edaspidi vaid 5 €/kuu.
  • Kas ettevõttel on usaldusväärne @omafirminimi.ee e-posti aadress? Sobiva domeeni saad soetada Teliast koos kodulehe majutuse teenusega.
  • Kas koduleht on uuendatud viimase 2 aasta jooksul ja on mobiilisõbralik? Ehitades uut veebilehte, on tark teha kohe selline lahendus, mis on kena ja loogiline ning hästi loetav ka nutiseadmetes. Vaata responsive web design
  • Kas kodulehele on tehtud piisav SEO/SEM plaan, et sinu ettevõtte ärisõnumid oleksid Google’is nähtavad? Kui sinu ettevõtte info on korrektne ja kättesaadav Eesti ühes suurima otsinguportaali Neti.ee kataloogis, aitab see kaasa ka sellele, et oled kiiremini, lihtsamini ja suuremate investeeringuteta leitav ka näiteks Google´i otsingumootoris. Neti.ee keskkonda külastatakse nädalas ligi 700 000 korda. Kodulehe majutuse kliendile on nädalane Neti.ee multibanner hinnasoodustusega -75%.
  • Kas teed reklaami oma ettevõttele?
  • Kas kasutad sotsiaalmeedia jõudu?

Hästi planeeritud äri-identiteet internetis tagab nähtavuse ja genereerib hulga vajalikke ja kasulikke müügivihjeid. Online-identiteedi osaks on kena, lihtne ja kergesti hoomatav kodulehekülg, kus öeldakse ära kõik oluline, jagatakse kontakte ja vajalikku taustainfot teenuste ja toodete kohta.

Identiteet on see, mis muudab sinu äri teistest silmapaistvamaks ja oluliseks ning – mis peamine – ka usaldusväärseks ka potentsiaalsetele klientidele. Hästi toimiv kodulehekülg loob mõistmist, et just sinu ettevõte on parim seda teenust või toodet pakkuma ja seda unikaalsel viisil ja parima hinnaga.

Selleks, et kasulik info oleks leitav kõikjalt, tuleb koduleht teha otsingumootoritele sõbralikuks (SEO) ja leitavaks ka kodumaistes võrgustikes, näiteks kohalikus suurimas otsingumootoris Neti.ee. Paljud neist tegevustest on lausa tasuta, aga tähendavad olulist mõjujõudu äritulemuste kasvatamisel.

Hea ülevaade kuludest tekitab ajapikku ka piisavalt vabu vahendeid äritegevuse laiendamiseks

Kõige parem soovitus on olla oma ettevõtte asjadega pidevalt kursis ja saada liigselt pingutamata ja öötunde veetmata ülevaade tegevustest, kontaktidest, meilisuhtlusest ja kuludest-tuludest.

Üks kasulik võimalus klientidelt kiirelt raha kätte saamiseks on lasta arved ära osta, kui maksetähtajad on sinu jaoks liiga pikad. Kui kasutad äritegevuse korraldamisel arvemajanduseks sobivat tarkvara, saad kaasa ka arvete analüüsi ja nende väljastamise teenuse, mis säästab sinu aega muude oluliste asjadega tegelemiseks.

Eduka äritegevuse põhialuseks on alati olulistest andmetest varukoopia tegemine – automaatsete koopiate tegemine Online.ee backup-rakenduse abil on lihtne, sest kõik su olulised dokumendid ja muud failid salvestatakse pilve automaatselt ja alati sinu poolt soovitud aja tagant.

Hoia kliente, kes toovad sulle tulu

Püsivate ja tulu toovate kliendisuhete aluseks on see, kui leiad oma äri unikaalsed müügiargumendid ja kommunikeerid neid selgelt ka klientidele – nad tahavad ju mõista, miks just sinu teenust eelistada teistele sarnastele pakkujatele.

Kas sa korjad ikka süsteemselt klientidelt tagasisidet ja tead, millises etapis kliendisuhtlus parasjagu on? Kas sa tead, mida sinu parimad või uued kliendid vajavad ja millega nad rahul ei ole? Paku neile seda, mida nad vajavad ja aita neil lahendada probleeme, mis takistavad neil enda äri ajada ja teie koostöö kestab kaua ja tulusalt.

Selleks tasub hoole ja armastusega suhtuda kliendibaasi haldamisse – paned alati kirja kõik mõtted ja märkmed nende kohta, olgu see siis meilivahetus, kõnelus telefonitsi või SMS-i saatmise kaudu tehtud pakkumine. Online.ee mini-CRM-is saad teha märkme kas kõne ajal või pärast seda – järgmine kord, kui klient helistab, võid teda üllatada fakti või küsimusega, mis annab mõista, et oled tema peale mõelnud ja temaga arvestanud.

Nii saad lõpuks teada, milline sinu toode või teenus müüb kõige paremini ja keskenduda äri kasvatamisele.

Jaga ülesandeid ja vastutust tulemuste eesT

See, kes teeb kõik ise, väsib kiiresti. Kui firmajuht kulutab öötunnid kodulehe programmeerimisele ja kujundamisele, jääb tal järgmisel päeval mõnel olulisel kohtumisel oluline asjaolu märkamata või ettepanek tegemata, sest ta on väsinud. Seepärast tuleb ka raamatupidamine usaldada proffidele ning kliendisuhtluseks kasutada selleks loodud tarkvara.

Asjatundjad tõttavad appi ka siis, kui vajad abi Google Adsi keskkonnas oma sõnumite levitamisega osana otsinguturunduse strateegiast, tahad reklaambännerile uut disaini või Facebooki jaoks koostada toimivalt ägedat reklaami.

Pane näiteks kuulutus üles ülikoolidesse, mis koondavad tohutul hulgas vabakutselisi professionaale, kellel on tihti heameel töötada koos väikeettevõtjaga ja kes innustuvad sinu äriideest või -kultuurist. Seetõttu võib nende nõutud töötasu olla hulga soodsam turu keskmisest.

Appi võivad edukalt tulla ka digitaalse turunduse tööriistad nagu Fiverr ja erinevad vabakutselisi ühendavad platvormid, et leida töötegijaid ja abistajaid.

Suhtle, jälgi, liigu ringi

Lae alla värske Lahendus ja loe, mida meie ärikliendid mõtlevad ja teevad!
Laadi alla värske Lahendus ja loe, mida meie ärikliendid mõtlevad ja teevad!

Maailm liigub tõesti kiiresti, kõik ideed ja tehnoloogiad täienevad ja arenevad iga päev, mis muudabki keeruliseks olla kõigega pidevalt kursis. Selleks, et konkurente tunda, tuleb väärtustada ka inimkontakti – näiteks külastada messe ja konverentse, kust saab kätte kontsentratsiooni olulisematest arengutest sinu ärivaldkonnas.

Samuti aitab kaasa see, kui tellid endale postkasti uudiskirju sinu äriga otseselt seotud valdkondade teemadel – nii saad ka inspiratsiooni kas siis Eestist või mujalt maailmast. Best Marketing jagab igapäevaselt mõtteid turunduse parimate näidete ja kogemuste varal, Best Sales selgitab müügitöö eri tahke.

Edasiviivaid ideid võib leida ka näiteks Mediumist või ka lihtsalt Twitterist, jälgides valdkonna eestkõnelejate ja kaasamõtlejate seinapostitusi ja säutse.

Õiged ja head mõtted saagu alati teoks

Päeva nipp!

  • Tee Online.ee-sse oma töötajate kontaktigrupp ja oluliste teavituste puhul saada kõigile korraga personaalne SMS.

Kasulikest ideedest, innovaatilistest lähenemistest ja uudsetest projektidest pole ärile kasu, kui need teoks ei saa. Hea kommunikatsioon on äärmiselt oluline ka töötajate ja klientide motiveerimiseks! Sea täpsed eesmärgid, tee selged kokkulepped ja kasuta ühist platvormi info vahetuseks.

Selleks, et projektid ja kampaaniad teoks saaksid, võib kasutada süsteeme nagu Trello, Slack või Wunderlist. Tööks vajalikke faile saab kolleegide, projektikaaslaste ja klientidega jagada lihtsalt ja kiirelt Online.ee pilve kaudu. Kui tegemist on äärmiselt olulise teatega, mis peab kõigile kohe kohale jõudma, toimib endiselt suurepäraselt vana hea SMS – see on ka põhjus, miks arstid ja juuksurid kasutavad SMS-i näiteks broneeritud aegade meeldetuletamiseks.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid