Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock.com

Ma ostan juba aastaid raamatuid peamiselt internetist. Sellega on aga üks probleem. Soovitused, mida näiteks Amazoni netikaubamaja pakub, on sarnased selle trükisega, mille vastu ma juba huvi olen tundnud. Seega kaob ära võimalus avastada midagi täiesti uut ja ootamatut. See ongi füüsilise raamatupoe võlu  lasta pilgul libiseda mööda raamatuselgasid ja lubada juhuslikkusel üllatada.

 

Õnneks on nüüd olemas väga lahe laiendus Chrome’i veebibrauserile nimega “100 Million Books”, mis aitab suvaliselt raamatutele sattuda. Iga kord, kui avad uue tab’i ehk akna, ilmub sinna 100 miljoni raamatu seast üks täiesti suvaliselt.

Iga raamat neist lugematutest võib jõuda sinuni

Lisaks raamatukaanele ilmub teosest väike katkend. Leiu saab salvestada lemmikute hulka ja suunduda Amazoni ostma või Goodreadsi lähemalt tutvuma.

 

Allikas: chrome.google.com
Allikas: chrome.google.com

 

Kuigi programmike pole väga suur uudis tehnoloogiamaailmas, on huvitav selle töötamispõhimõte. Viimasel ajal on palju kritiseeritud algoritme, mis pakuvad meile vaid teatud laadi sisu. Seda, mis on varemgi meeldinud, jättes näitamata kõik ülejäänud. See tekitab ühiskonnas pingeid ja asjatut vastandumist. Selles valguses on “100 Million Books” täiesti eraldiseisev ja vastupidine, andes igale raamatule – olgu see uus või vana, ilukirjanduslik või teadusteos – sama suure võimaluse pinnale ujuda. Seega võib öelda, et tegu on apoliitilise brauserilaiendusega, mis ühiskonda kindlasti ei lõhesta, olles nutikas samm inimlikuma ühiskonna suunas.

Laadi siit laiendus Chrome’i või Opera brauserile.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid