Kasulike harjumuste tekitamise äppe on palju. Kuidas suurendada produktiivsust, juua rohkem vett, piiluda vähem telefoni – kõik need heale tervisele ja tõhususele kutsuvad äpid on olemas, kuid enamikul neist on üks suur puudus. Alguses on põnev, kuid igapäevaselt joodud veeklaase äppi sisse kanda on tüütu.

 

Nendel puudub enamasti üks atraktiivseks tegev omadus, nimelt mängulisus.

 

Forest on keskendumise hõlbustamiseks tehtud äpp, millel loodusega polegi nii palju ühist, kui võiks arvata. Äpi taga on aga vägagi tuttav probleem. Pidevalt telefoni ekraani kiigates lülitub aju ühelt tegevuselt teisele. Niimoodi lakkamatult fookust vahetades väsime kiiremini ja võib juhtuda, et tunnid mööduvad, aga ei saa algselt ettevõetud ülesannet tehtud. Siinkohal tulebki appi Forest.

Forest on sisuliselt taimer, mille saab panna soovitud ajaks aega võtma.

 

Kui minutid jooksma hakkavad, ärgitab äpp telefoni käest panema ja enam mitte selle poole vaatamagi. Ühtlasi hakkab kasvama väike puu. Iga puu saab osaks metsast, mida saab vaatamas käia.

 

Kui enne taimeri lõppu tekib kiusatus telefoni vaadata, siis võib seda teha, kuid tagajärjeks on puu närbumine.

Kokkuvõttes on isegi raske öelda, kas tegu on rohkem telefonimängu või produktiivsuse kasvatamise rakendusega. Siin on mõlemad koos ja väga õnnestunud kombinatsioonis. Huvitaval kombel saadab selles mängus edu telefonist eemal olles. Ühtlasi saab nii testida oma võimet sõltuvusttekitavat ekraani mitte vaadata. Hea uudisena on Forest äpp, millest võib sõltuvusse sattuda.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid