CAT on tuntud „töömeeste telefonide“ tootja. Selle ettevõtte seadmed on robustsed ja kummised ning peavad vastu ka kõige karmimale kohtlemisele. Erandiks ei ole ka mudel S41. Kuigi juba päris tükk aega tagasi tutvustatud, on telefon endiselt müügis ja tootmises. Seega vaatame meiegi CAT-i mudelivaliku keskmike hulka kuuluvat mudelit lähemalt.

 

Robustne

 

Kohe esimesest pilgust on selge, et S41 on ehitatud ühel eesmärgil ja selleks on vastupidavus. Seade on paksude kummist külgedega ning kummine on ka tagumine pool. Selle tulemusena istub ta hästi kätte ning käest libisemise ohtu karta pole. Ja kui telefon peakski kukkuma, ei ole sellest midagi hullu, kuna IP68 ja Mil spec 810G standartidele vastupidavus tagab selle, et isegi 1,8 meetri kõrguselt kõvale pinnale kukkudes ei juhtu sellega midagi. See tähendab, et seade on ka veekindel. Kriimudele aga aitab vastu panna Gorilla Glass 5 ekraaniklaas. Kogu see kindlustus muudab CAT-i küll tavapäraste nutitelefonidega võrreldes hulga paksemaks, kuid õnneks ei ole aparaat seejuures siiski väga raske, täpsemalt 218 grammi.

 

Allikas: Mart Laanemägi

 

S41 juurest ei leia ka mingeid viimase aja moevidinaid nagu servadeni ulatuvat ekraani, näotuvastust või mitme objektiiviga kaamerat. Aga kusagile peab selle joone, mis eraldab hinda, võimalusi ja vastupidavust ju tõmbama.

 

Nupud need nupud

 

Üks asi mille poolest kõnealune telefon veel paljudest teistest erineb on nupud. Nimelt on need täiesti füüsilised ja neid on päris mitu. Esiteks muidugi need, mis asuvad esiküljel ja on Androidi kasutamiseks vajalikud. Kui üldiselt on need kõikidel teistel telefonidel virtuaalsed, siis CAT-i puhul leiame ekraani alaservast kolm suurt ja kummist päris klahvi. Võib ju eeldada, et nii saab telefoni kindas käega kasutada aga tegelikkuses toimib nutiseadmel kõik siiski ekraani abil ja seega pole päris selge, miks on peetud vajalikuks siin need füüsilisel kujul alles jätta. Peale esimest päris vajutust tuleb edasi ju ikkagi ekraani toksida. Võib-olla on nupud alles lihtsalt tunde pärast aga võib-olla ka lihtsalt seetõttu, et ruumi nende jaoks ju on. S41 küljelt leiame veel traditsioonilised heli reguleerimise ja sisselülitamise klahvid ning ühe oranži, mis on programmeeritav. Selle, mida see teeb, saab kasutaja ise määrata. Ehk määrata, mida teeb topelt-vajutus ja pikk vajutus. Veel saab selle abil aktiveerida veealuse režiimi. Selle valimisel deaktiveeritakse siis puuteekraan.

 

Aku

 

Üks asi mille poolest on see CAT-i mudel pea kõikidest teistest telefonidest üle, on aku. See mahutab tervelt 5000 mAh. Seega kestab telefon, muidugi sõltuvalt kasutamisest, mitu head päeva. Lisaks saab akus olevat energiat teiste seadmetega jagada. Küll mitte juhtmevabalt nagu näiteks moodsa aja Samsungid seda teevad, aga siiski. Selleks on pardal Battery share nimeline rakendus. Koos komplektis oleva kaabliga, mis muudab põhjapistiku, mis on muide vana Micro-USB, tavaliseks USB pesaks, saab telefoni muuta nii-öelda akupangaks ja selle abil siis teisi seadmeid laadida. Laadimise alustamiseks tuleb vastav rakendus käivitada ning määrata, kas kasutatakse tavapärast või kiirlaadimist. Viimasel juhul lülitub CAT ise küll välja. Veel on võimalik öelda kui palju, ehk mitu protsenti, energiat seadmesse endasse alles peab jääma. Ainuke asi on siin see, et nimetatud eraldi kaabel kipub tõenäoliselt vajalikul hetkel ikka kusagil mujal kui käeulatuses olema.

 

Tark- ja raudvara osakond

 

Kuna tegemist on siiski nutitelefoniga, heidame kiire pilgu ka sellele poolele. Paraku tuleb aga tõdeda, et siin midagi märkimisväärset esile tuua ei ole. Kasutusel on Android 8, mis näitab juba tasapisi vananemise märke. Samas aga on kõik tavapärane olemas ja kasutatav. Lisaks ei ole CAT omalt poolt seadmesse installeerinud väga palju omapoolseid rakendusi ja see on ainult hea. Veidi parem võiks aga olla ekraan. See on 5“ suurune, ja 1920 x 1080 resolutsiooniga. Pikslitiheduseks teeb see 441 ppi, mis on väga hea, kuid alt veab siin värviedastus ning heledus. Seega ei ole pilt lihtsalt nii ilus kui enamikes teistes nutiseadmetes. Ka raudvaraliselt paigutub seade pigem odavamate telefonide klassi. 2,3 GHz protsessor koos 3GB põhimäluga ei ole midagi sellist, mida esile tuua, kuid oma tööga saab see kooslus siiski hakkama. Sisemise mälu suurus on 32GB ja seda saab õnneks mälukaarti kasutades suurendada.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et CAT S41 ei ole väga hea nutitelefon. Sama raha eest saab tänasel päeval palju võimsama ja edevama pilli. Samas aga on CAT S41 hea töömehe telefon. See ei karda raskeid olusid ja just sinna on ta ka määratud. Seega kui kasutaja seab oma ootused selles suunas, et vajaminev seade oleks tugev ja kestaks ning omaks seejuures mõningast nutivõimekust, on CAT sobiv valik. Kui aga soov on soetada lihtsalt veekindlat telefoni, võiks mõne konkurendi poole vaadata.