Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Google’i kaartide ja teiste sarnaste teenustega, mis võimaldavad meil vaadata pilti kosmosest, oleme kõik tuttavad, kuid neis kasutatavad satelliidipildid uuenevad vaid iga paari kuu järel. Selle muutmiseks on ettevõtel nimega BlackSky Global mastaapne plaan viia orbiidile 60 satelliiti, mis võimaldaks kasutajatele pakkuda peaaegu reaalajas muutuvat satelliidipilti meie koduplaneedist.

Allolevalt kaardilt on näha, et ettevõtte plaan on lasta satelliitidel suurematest linnadest ning majandustsoonidest üle lennata 40 kuni 70 korda päevas. See tähendab, et millal iganes on sul tarvis pilti oma maalapist, tuleb sul värskeima pildi saamiseks oodata kõigest mõned tunnid.

Ettevõte lubab ka videopilti kiirusega üks kaader sekundis ning praegu tehakse tööd ka kodulehe kallal, mis võimaldaks kasutajatel päringuid teha neid huvitavate piirkondade kohta. Ettevõte loodab, et nende teenus pakub huvi paljudele tegevusvaldkondadele, näiteks metsandus-, kaitse- ja  põllumajandusvaldkonnale.

blacksky-revisit-rate-heat-map

Ettevõtte esindajad on entusiasmi täis ja loodavad, et peaaegu reaalajas pildi võimaldamine kosmosest on suur hüpe edasi ning see võib algatada positiivseid muutusi, luues tervikuna paremat mõistmist meie planeedist.

Allikas: BlackSky Global Wants To Launch 60 Satellites To Give You a Near Real-Time View Of Earth

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid