Vaata, kuidas Apple mahutas iPhone 12 mini telefoni sisse nii palju

#apple #iPhone 12 #mini
2 min lugemine

iFixit võttis telefoni lahti. Selle nõrk koht on ilmselt väiksem aku, mis tähendab vajadust tihedamini laadida.

 

Esimesed uued iPhone 12 mini telefonid on jõudnud inimesteni ja sel puhul on seadmete lammutamise poolest tuntud portaal iFixit võtnud telefoni lahti, et välja uurida, kuidas Apple on suutnud nii väikesesse korpusesse mahutada kõik olulise.

Allolevaid pilte vaadates võib võrreldes iPhone 12 mudeliga märgata väiksemat akut, mis siiski mahutab üllatavalt palju, koguni 8,57 Wh. Seda on rohkem, kui näiteks iPhone SE 2020 aasta mudel 6,96Wh akumahuga. Samas siiski vähem, kui iPhone 12 aku, mis annab välja 10,78 Wh.

 

Vasakul iPhone 12 mini ja paremal iPhone 12.
Allikas: iFixit

 

The Taptic Engine, kõlarid ja MagSafe 12W juhtmevaba laadimine – kõik on olemas. Lisaks on Apple suutnud mahutada mini korpusesse sama suure kaamera, kui suurematesse mudelitesse. Üldse on telefon sisu poolest väga sarnane suurematele mudelitele. iFixiti hinnangul on need privileegid tulnud aku kestvuse hinnaga, mis on seetõttu lühem. Mini kaameral on samad lainurk ja ultra-lainurk kaamerad, mis iPhone 12 sees.

 

Allikas: iFixit

 

Kokkuvõttes on iPhone 12 mini üsna sarnane oma suuremate sama järjekorranumbrit kandvate vendade-õdedega. Väike telefon suurte ambitsioonidega. iFixit väljendas üllatust, kui sarnane on sel aastal iPhone mini teiste iPhone’dega, eriti arvestades nende suuruse erinevust.

Vaata detailsemat iFixiti iPhone 12 mini lahtivõtmist siit.

Kogu iPhone 12 seeria on Apple’i toodetud telefonidest esimesed 5G valmidusega. Veekindlust tähistab IP68 reiting, millega lubatakse vastupidavust vedelikus kuni kuue meetri sügavusel kuni pooleks tunniks. Valida saab 64, 128 või 256GB mälu vahel.

iPhone 12 mini on tõenäoliselt kõige väiksem turulolev telefon, mis on ülimalt käepärane, ühe käega kasutatav kogu ekraani ulatuses. Suurema telefoni pealt üle tulles nõuab alguses ilmselt harjutamist teksti sisestamine. Ainsa miinusena võibki välja tuua väiksema aku, mida peab laadima tihedamini.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.