Vaata, kui palju rajati 2018. aastal maakondades kiiret internetivõrku

#kiire internet #võrguarendus

2018. aastal sai kiire internetiühenduse 50 000 Eesti kodu, sel aastal jõuab  ülikiire netiühendus enam kui 40 000 koduni, selgub Telia interneti püsivõrgu uuendamise programmi kokkuvõtetest ja plaanidest.

 

Telia ajakohastas 2018. aastal oma interneti püsivõrku kõigis maakondades. Kõige enam arendusi toimus Tallinnas ja Harjumaal, Tartumaal, Pärnumaal ning Viljandimaal. Telia Eesti tehnoloogiadirektori Kalle Arula sõnul ehitas ja uuendas ettevõte eelmisel aastal oma püsivõrke enam kui 200 piirkonnas, mis hõlmab nii linnu, alevikke kui ka külasid.

“Suurimad tööde mahud olid Tallinnas, Harju-, Pärnu- ja Tartumaal, kus viidi ellu arendusobjekte kümnetes eri piirkondades ning kus tuhandete klientideni viidi vähemalt 100 Mbit/s internetiühendused. Piirkondadena saab siin välja tuua Pirita ja Nõmme linnaosad Tallinnas, Viimsi ja Rae vallad Harjumaal, Ihaste linnaosa Tartus jpt,“ ütles Arula.

Tema sõnul vajab eraldi tunnustamist Telia ehituspartnerite ring, kes oli mitu korda kasvanud tööde mahuks hästi ette valmistunud ja sai oma ülesannetega edukalt hakkama.

 

Majapidamiste arv maakonniti, mis said 2018. aastal ülikiire Telia Koduinterneti:

 

 

 

*Kaardi loomisel on kasutatud Wikimedias avaldatud kaardiversiooni

 

2019. aastal on Telial plaanis internetivõrgu uuendamist jätkata sarnases tempos ning kavas on ehitada uut ja ajakohastada olemasolevat võrku enam kui 41 000 majapidamise jaoks. Tänavused mahukaimad arendused toimuvad Tallinnas, Harjumaal, Tartu linnas ja maakonnas, Pärnus, Paides ja Viljandis. Täpsemat infot arenduste kohta saab kontrollida pidevalt uuenevalt Telia Tulevikuinterneti veebilehelt: www.telia.ee/tulevikuinternet

Lisaks teeb Telia koostööd nii Elektrilevi kui ka teiste juurdepääsu taristut rajavate ettevõtetega. “Soovime, et kõik Eesti majapidamised saaksid lähiaastatel nende tänaseid ja homseid vajadusi rahuldava internetiühenduse,” lisas Arula.

Kokku investeerib Telia 2017–2020 enam kui 50 miljonit eurot nii olemasolevate internetiühenduste moderniseerimiseks kui ka uute ühenduste rajamiseks.

Telia eesmärk on pakkuda aastaks 2020 kõigile oma interneti püsivõrgu klientidele enam kui 100 Mbit/s kiirusega internetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid