Vaata iPhone–ga tehtud pilte teleri ekraanilt

#iPhone #pildid #samsung #telerid
2 min lugemine

Apple on teada tuntud oma mugava, kuid suletud ökosüsteemi poolest. Paljusid Apple poolt arendatud funktsioone saavad kasutada ainult i-seadmete omanikud. Mõneti on see mõistetav, kuid sageli põhjustab ka meelehärmi. Üheks selliseks näiteks on Androidi kasutajatele juba ammu iseenesest mõistetav telefoniga piltide vaatamise võimalus koduse teleri suurelt ekraanilt.

 

Nüüd võimalik ka iPhone-ga

 

Õnneks aga on siin valdkonnas jää tasapisi liikuma hakanud ning uuemad Samsungi nutitelerid oskavad iPhone-dega suhelda.

 

 

 

Täpsemalt tähendab see seda, et kui senini pidid iPhone omanikud telefoniga tehtud piltide teleri ekraanilt vaatamiseks soetama Apple TV nimelise lisaseadme, siis nüüd võimaldavad uuemad Samsungi televiisorid telefoni endaga juhtmevabalt ühendada. Täpselt nagu Android telefonid seda juba ammu on osanud.

 

Kuidas?

 

Nimelt omavad mitmed Samsungi televiisorid nüüd Airplay2 nimelise tehnoloogia tuge. Maakeeli tähendabki see seda, et nii pilte kui videoid saab telefonist otse teleka ekraanile suunata.

Funktsionaalsuse kasutamine on iseenesest väga lihtne. Selleks tuleb kõigepealt veenduda, et nii telefon kui teler on ühendatud sama WiFi võrguga. Seejärel tuleb avada telefonis Photos nimeline rakendus ehk pildid ning vajutada jagamise nuppu. Edasi tuleb kuvatavate võimaluste seast leida AirPlay ikoon. Nüüd kuvatase koduse TV nimi ja peale selle valimist ilmubki teleri ekraanile nutiseadmes kuvatav foto. Esmakordsel ühendamisel tuleb seadmete omavaheliseks sidumiseks telefoni sisestada teleri ekraanil kuvatav parool. Ja põhimõtteliselt ongi kõik. Televiisor oskab näidata nii pilte, kui mängida videoid ning toetatud on ka Live pildid, ehk fotod mis on iPhones justkui lühikesed videoklipid.

 

Hea teada

 

Toetatud on Samsungi nutitelerid alates 2018 aasta N5300 seeriast. 2019 mudelitest omavad funktsionaalsust RU7100 ja paremad. Seda kas AirPlay2 tugi on teleris olemas, saab vaadata ka TV menüüst seadete alt. Selleks peab seal olema vastava nimega valik. Selle alt on võimalik hallata ka seotud seadmeid ning neid vajadusel eemaldada. Samuti muuta näiteks parooli.

 

 

Lisaks toimib funktsionaalsus ka muusika edastamiseks. Seega kui soov on telefonis leiduvat muusikat kuulata TV või sellega ühendatud kõlaritest, saab seda täpselt sama loogika järgi teha.