Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Google tõi uusima tarkvaraversiooni Android Marshmallow avalikkuse ette juba eelmise aasta novembris, kuid uuendatud seadmete arv kasvab senini teosammul.

Kontrolli oma telefoni uuendusi

  • Vali menüüst “Seaded”
  • Otsi üles “Teave seadme kohta”
  • Kontrolli värskendusi

Lansseerimise järel alates eelmise aasta sügisest on kasvanud uuendatud seadmete arv väga aegalselt. Seda peamiselt põhjusel, et kõige uuema Androidi-versiooni saavad esimestena alati Google’i enda Nexuse telefonid, mida on turul võrreldes teiste seadmetega suhteliselt vähe. Pärast uue Androidi avalikustamist saavad selle enda kätte operaatorid ja Androidi telefonide tootjad, kes hakkavad seejärel tarkvara testima ning enda täiustusi sisse viima.

Sel põhjusel on ka iga Androidil põhinev telefon teisest pisut erinev ning nii Sony, Samsung, Huawei kui ka teised lisavad süsteemile oma tarkvaraelemente ja täiustusi. See kõik võtab aega ning selleks ajaks, kui viimased tootjad tarkvara oma telefonidele saadavad, jõuab välja tulla juba järgmine versioon uuest tarkvarast.

Androidi uue versiooni lansseerimise järel hakkavad seadmetootjad seda enda äranägemise järgi alles kohandama.

Androidiversioonide praegune jaotus. Foto: developer.android.com
Androidi-versioonide praegune jaotus. Foto: developer.android.com

Võrreldes kuutaguse ajaga on Android Marshmallow kasutajate hulk kasvanud 2,3 protsendilt 4,6 protsendile. Seda tänu sellele, et mitmed uusimat tarkvara kasutavad telefonid on jõudnud turule ning paljud tootjad nagu HTC, LG, Motorola jt on samuti uue tarkvara paljudele oma toodetele edasi saatnud.

Uusima tarkvara osakaal kasvab lähikuudel tõenäoliselt veelgi, kuna ka Samsung, kes hoiab enda käes tervelt viiendikku kogu nutitelefonide turust, on hakanud Galaxy S6 seeria telefonidele tarkvarauuendust välja saatma.

Kui vaadata kõiki Androidi versioone, siis enim seadmeid kasutab siiani versiooni Lollipop (35,8%), seejärel tuleb KitKat (33,4%), Gingerbread (2,6%) ning Ice Cream Sandwitch (2,2%).

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid