Uus põhjus, miks eelistada Apple Watchi

#Apple Pay #Apple Watch
2 min lugemine

Apple Watch on suure tõenäosusega kõige populaarsem nutikell planeedil ning selleks on oma põhjus – ta sobib ideaalselt maailma populaarseima nutitelefoniga.

 

iPhone’iga ühilduvad iseenesest mitmed teisedki nutikellad ja aktiivsusmonitorid, mis on peaaegu samasuguse funktsionaalsusega nagu Apple Watch. Mõnedel käepeal kantavatel nutiseadmetel on isegi funktsioone, mis Apple’i ajanäitajal puuduvad. Ometi on Apple Watch’il üks kordumatu funktsioon, mis alles lähiajal ka Eestisse jõudis – Apple Pay.

Puutega maksmine on Eestis alles lapsekingades – puutega pangakaardid tegid võidukäiku alles lähiaastatel. Puutega kaartidele järgnesid puutemaksega Android-telefonid ning nüüd siis lõpuks on meil kohal ka Apple Pay. Esialgu tundus puutega maksmine tarbetu mugavusteenusena, ilma selleta oli ju suurepäraselt aastasadu ja isegi -tuhandeid hakkama saadud. On aga maitse suus, siis on sellisest võimalusest vabaneda juba raske.

Igatahes on Apple oma Apple Pay’ga astunud sammu edasi telefoniga puutemaksest, delegeerides maksevõimaluse edasi oma nutikellale. Tegu on ülimalt mugava ja turvalise lahendusega. Ilma kella parooli teadmata ei saa võõras inimene kella maksmiseks kasutada ning samuti on võimatu kogemata või pahatahtlikult kellalt mingit raha välja pressida, sest selleks tuleb enne kellas aktiveerida Apple Pay rakendus ning kellaomanikule märkamatult see sündida ei saa.

 

Apple Watch’iga maksmisel on neli suurt eelist

 

Esiteks ei pea te ilmaasjata enam telefoni taskust välja tirima (ning hiljem selle ahvatlustesse süvenema). Teiseks on kellaga maksmine hügieeniline, eriti praegusel kuumal koroonaviiruste levikuperioodil. Kolmandaks on kellaga maksmine turvaline nagu juba eespool sai seletatud. Neljandaks aga on kellaga maksmine lihtsalt lahe ning annab täiesti uue tähenduse Eesti vanasõnale – aeg on raha.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."