Allikas: Microsoft To-Do list veeb

Uus nimekirjade koostamise äpp To-Do ja milleks seda vaja on

#äpp #kasulikud rakendused #Rakendused #todo

Microsoft tõi välja listide koostamise äpi To-Do, mis võlub lihtsuse ja ilusa disainiga. Nimekirju tehti juba ammu enne nutitelefone. Ikka selleks, et organiseerida elu ja tegemisi, suunata fookust ja liikuda eesmärkide poole. Meie kõigi ööpäevas on samapalju tunde. Ometi näib, et on inimesi, kelle elu edeneb paremini ja neid, kes kurdavad, et kogu aeg kulub valedele asjadele.

Produktiivsuse koolitajate õpetus taandub soovitusele valida õige tegevus. Ehk siis see, millest meie päev koosneb, sõltub tegevustest, mida valime. Et need tegevused ja ülesanded ei ununeks, vaid oleksid silme ees, tulevad appi listide koostamise äpid. Olen proovinud kümneid erinevaid, kuid lõpuks jäänud kasutama siiski kõige lihtsamaid.

Viimasel ajal koostan Keepi nimekirja kuuest asjast, mida tahan järgmise päeva jooksul ära teha. Kui midagi saab tehtud, kriipsutan maha. Tegemata ülesanded tõstan järgmisele päevale esimesteks. Keerukad lühemale ja pikemale ajale organiseeritud eesmärkide tulbad minu puhul ei tööta. Seega on näiteks populaarne Wunderlist osutunud liiga kohmakaks.

To-Do on tänapäeva keerulises maailmas lausa uskumatult lihtne äpp, mida pole püütud lisafunktsioonidega vingemaks teha. Sellega saabki ainult nimekirju teha ja hiljem ükshaaval maha kriipsutada. Vajadusel ka meeldetuletusi seada. Kõik on silme ees. Pole võimalik, et osa plaane ununeb alamkaustade rägastikku.

To-Do on lausa uskumatult lihtne äpp

Siiski, üks lahe võimalus, mida konkurentidel pole, on My day, mis alustab iga päeva puhtalt lehelt. Nii ei kuhju kõik varem märgitud, kuid tegemata jäänud ülesanded pidevalt edasi. Korduvaid task’e saab lihtsalt uuesti lisada, ilma et neid peaks iga kord uuesti trükkima.

Screenshot_20170501-154853

 

Kes on harjunud kasutama Microsoft Outlooki, võib üllatuda, sest disain pole kuidagi microsoftilik. Tegu oleks justkui täiesti uue asjaga, mis ei seostu millegi varasemaga. Üllatav on ka otsus kasutada vasakul üleval nurgas kolme kriipsuga nn hamburgerimärki rippmenüü avamiseks. Aastal 2017 on tunduvalt mugavamaid lahendusi äpi liigendamiseks.

To-Do kasutamiseks on vaja Microsofti kontot, millega sisse logida. Äpp töötab kõigil platvormidel ja seadmetel. Küll mitte Maci arvutil ja iPadil, kuid Microsoft on lubanud lähikuudel sellegi augu täita.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid