Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Wacomi uus märkmik-tahvelarvuti digitaliseerib kõik sellel joonistatu nutiseadmesse

#ifa2016 #Lenovo #lenovo yoga book #Wacom

Selle aasta IFA-l näidatud seadmetest üks huvitavam oli digitaalne märkmik Lenovolt nimega Yoga Book, mis töötab järgmiselt: libistad paberi puutepaneelile ning alustad joonistamist Lenovo enda pliiatsiga, mis kasutab päris tinti ning analoogsed joonistused digitaliseeritakse kohe ekraanile. Selle tehnoloogia tootja on Wacom, kes pakub sarnast lahendust ka ise.

Wacomi uus Bamboo Slate ja Bamboo Folio märkmikud pakuvad samasugust digitaliseerimise tehnoloogiat, mis on kasutusel ka Yoga Bookis. Bamboo Slate on saadaval A4 või A5 suuruses ning Bamboo Folio on A4 suuruses ning eraldi taskutega dokumentide jaoks.

Töötavad need seadmed samamoodi kui Yoga Book – kasuta enda paberit ja Wacomi modifitseeritud pliiatsit ning märkmed digitaliseeritakse automaatselt ning saadetakse kas nutitelefoni või tahvlisse.

Kõik märkmed saadetakse Wacomi enda Inkspace´i nimelisse rakendusse, mis on saadaval nii iOS-ile kui ka Androidile. Rakendused sisaldavad 5 GB tasuta pilveruumi failide hoiustamiseks.

Märkmed, joonistused ning kõik muud kritseldused saab eksportida erinevatesse formaatidesse (nt JPG, PNG ja PDF) ning saata omakorda teistesse rakendustesse nagu Dropbox, Onenote ja Evernote. Selleks, et kirjutamine digitaalseks tekstiks saada, on siiski vajalik käivitada kuutasuline Inkspace. Kui soetada Slate või Folio, saab 3 kuud tasuta prooviaega, hiljem on igakuine makse 2,99 dollarit. Lisaks saad juurde kuni 50 GB pilveruumi.

A5 Bamboo Slate maksab 129,95 dollarit ning A4 Bamboo Slate 149,95 dollarit. Jämedam A4 Bamboo Folio maksab 199,95 dollarit. Telefonid ja tahvlid tuleb küll ise muretseda.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid