Uus kõnekeskus muudab perearstide töö patsiendisõbralikumaks

#kõnekeskus
3 min lugemine

Uued tehnilised lahendused vähendavad pereõdede töökoormust ja loovad patsiendile võimaluse  saada kindlasti ühendus oma perearstipraksisega.

 

Nii nagu teistelgi perearstidel, kasvas ka Viimsis tegutsev perearsti Inna Viigi kabineti töökoormus ja sissetulevate telefonikõnede hulk koroonapandeemia ajal hüppeliselt.  Mitmekordistunud kõnede hulk tähendas ka seda, et järjest rohkem tekkis patsientidel probleeme kabinetiga ühenduse saamisel. „Meie kollektiiv koosneb arstist ja kahest pereõest. Seisime silmitsi probleemiga, kus kaks pereõde paralleelselt vastasid telefonikõnedele ja nõustasid vahetpidamata helistajaid, kuid siiski polnud patsiendid rahul meie kättesaadavusega, mis  jättis õhtuks hinge sellise tunde nagu oleks osa tööst tegemata,“ räägib Viik.

Ühel hetkel oli selge, et tuleb teha muudatusi töökorralduses ja leida efektiivsemaid tehnilisi lahendusi. „Otsustasime katsetada Telia pakutavat kõnekeskuse paketti, mis tundus turvaline, lihtne ja meile vastuvõetava hinnaga. Oleme Teliagaga  juba aastaid  koostööd teinud ja tundsime teda kui usaldusväärset ja uuendusmeelset koostööpartnerit,“ ütleb Viik.

 

Kõnekeskus tõhustas tööd patsientidega

 

Viigi sõnul oli nende jaoks oluline ka kõnekeskuse süsteemi paindlikkus, mis võimaldab soovi korral lisada  funktsioone juurde, nagu näiteks erinevate teavituste lisamine, kõnede salvestus, telefoniraamatu lisamine, sõnumite saatmine visiidiaja kohta, info helistajale, mitmes ta ootejärjekorras on jne.  „Oleme uue süsteemiga töötanud veidi üle kahe kuu ja sellega sõbraks saanud. Suur pluss on ka see, et pereõdede töökoormus on muutunud juhitavaks ja päeva jooksul tehtavad tööd kindlamini planeeritavateks,“ lausus Viik.

See kõik on muutnud perearstikabienti töö senisest patsiendisõbralikumaks, 97% patsientidest saab ühenduse kaheksa minuti jooksul. Kui patsient helistab perearstikeskusesse, siis süsteem teavitab esmalt, kuhu ta on helistanud. Kui koheselt ei ole vaba vastuvõtjat, teavitatakse helistajat, et ta on pandud kõne ootejärjekorda. Samaaegselt informeeritakse teda võimalustest, kuidas ta saab oma infot edastada ka väljaspool tööaega, nii et tööpäeva hommikul saab tema murega esimesel võimalusel tegelema hakata ja vajadusel ise patsiendiga ühendust võtta.

 

Töökoormus vähenes ja muutus planeeritumaks

 

Süsteem annab teada ka sellistest olulistest detailidest nagu pereõde lõunaajad ja praksise lahtiolekuaeg.  Kuna tegu on veebitelefoniga,  siis töötab pereõde kõrvaklappidega, tal on info arvutisse sisestamiseks kaks vaba kätt ning kadunud on ka lõputu telefonihelin.

Pereõdede telefonikoormus on langenud ja muutunud juhitavaks, nad saavad oma tööd päeva lõikes paremini planeerida. Tagasihelistamiste vajadus on kahe kuuga oluliselt vähenenud, mis omakorda toob kaasa kulude vähenemise. “Oleme väga rahul. Näeme süsteemist, kes on helistanud ja kaua ta ootejärjekorras on olnud, tagasihelistamine on kiire ja lihtne,” räägib Inna Viigi pereõde Marina Safin.

Pereõde Kai Konsapi sõnul on hea funktsioon ka see, et kõnekeskuse saab sel ajal pausile panna, kui parasjagu patsient on vastuvõtul. “Muidu ikka patsiendid ütlesid, et võtke see telefon ometi vastu, ma saan oodata,” märgib Konsap. Ta lisab, et pole tavaliselt tehnikaga väga sina-sõber, aga see süsteem ei olnud keeruline tema jaoks.

Mõlemad pereõed kinnitavad, et on seda süsteemi juba soovitanud ka kolleegidele teisest perearstikeskusest ja mõni on juba sellega nende juures tutvumas käinud.

 

Räägime kõnekeskuse lahendusest ja selle võimalustest ning eelistest lähemalt ka ettevõtetele mõeldud üritusel Telia Meetup, mis toimub Telia peamajas 26. mail.  Külalisi ootab üle 20 seminari erinevatel teemadel.

Tutvu programmiga ja registreeru Telia Meetupile SIIN

Videoülekande vahendusel saab üritusest osa võtta ka Tartus ja Narvas.