Uus iPhone tuleb nii innovaatiline, et me ei tea veel, et meil seda vaja on

#apple #iPhone 7 #nutitelefonid #tim cook #uus iphone

Tim Cook vihjas hiljuti, et Apple’il on töös palju põnevaid asju ning kui me neid ükskord näeme, ei suuda me nendeta enam elada.

Apple’i juhi sõnul on uued tooted (nagu uus iPhone) niivõrd innovaatilised, et me ei oska praegu mõeldagi, et meil neid vaja on. Lisaks arendab ettevõte asju, millele me tulevikus tagasi vaatame ja imestame, kuidas nendeta varem hakkama saime. Viimasele korrale, kui Tim Cook selliseid avaldusi tegi, järgnes ettevõtte ajaloos kõige kasumlikum kvartal. Paneme kirja need jutud, mis internetiavarustes laineid löövad.

Disain

Kuigi Apple on aastaid järginud lansseerimiskava, mil iga uue numbriga iPhone saab suurema muutuse nii visuaalselt kui ka sisemiselt ning S-mudelite puhul tehakse täiendusi pigem “kapoti all”. Mitme analüütiku sõnul katkestab Apple uue mudeliga selle traditsiooni ja iPhone 7 tuleb pigem pisemate täiustustega ning üldjoontes sarnane olemasolevale iPhone 6S-le. Suuremate muutuste hulgas arvatakse, et telefon tehakse vee- ja tolmukindlaks ning kaotatakse ära kodunupp.

Turvalisus

Kuigi Apple’i telefone loetakse üldjoontes turvalisteks ning uute mudelite lansseerimisel ei ole sellele suurt tähelepanu pööratud, võib see tänu hiljutisele saagale FBI-ga nüüd päevakorda tulla. Väidetavalt töötab Apple meetodite kallal, millega kasutajate andmed iCloudis krüpteerida (ning sellega julgeolekuasutusi veelgi enam nörritada).

Uus iPhone tuleb nii innovaatiline, et me ei oska veel mõeldagi nende funktsioonide peale, milleta me tulevikus elada ei suuda.

Ühildumine

Uue Macbooki puhul kasutas Apple uut USB-C ühendust, mis annab alust arvata, et ettevõte võib sama teha ka uue iPhone’iga. USB-C võimaldab kiiret andmete vahetust seadmete vahel ning tulevikus peaks muutuma ühtseks standardiks kõikidele nutiseadmetele. Lisaks on kuulda olnud, et eesmärgiga telefon senisest õhemaks teha, soovitakse ära kaotada eraldi kõrvaklappide pesa, mis tähendab, et kõrvaklapid muutuvad kas juhtmevabaks või hakkavad ühilduma läbi laadimispesa.

Ekraan

Pikalt vastupidanud kuulujuttude kohaselt tahab ettevõte uuel mudelil Gorilla klaasi asemel kasutada palju vastupidavamat ning kriimustuskindlat safiirklaasi, mida kasutatakse juba olemasolevatel Apple’i nutikelladel. Lisaks loodetakse, et ettevõte kasutab uutel telefonidel Samsungi toodetud OLED-tehnoloogial ekraane, mille värvide kontrastsus, eredus ning energiakulukus on selles valdkonnas kõige paremad.

Kaamera

Mitme allika kohaselt saab uus mudel olulise täienduse just kaamera osas – 10 MP kahe läätsega kaamera, mis peaks oluliselt parandama pildikvaliteeti võrreldes varasema mudeliga (kui ka 6S-i kaamera oli väga hea, olenemata puuduvast optilisest pildistabilisaatorist).

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid