Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Apple peaks kõikide eelduste kohaselt juba septembris turule tooma uued iPhone’i ja ehk ka Apple Watchi mudelid. Tavaliselt kaasneb uute seadmetega ka uus versioon nendes kasutatavas operatsioonisüsteemis. Seekord markeeritakse see nimetusega iOS12 ning kuigi lõplik tõde selgub siis, kui uuendused reaalselt saabuvad, saab osaliselt siiski juba ka praegu kättesaadava info põhjal mõnele ees ootavale muudatusele pilgu peale heita ja neid lühidalt tutvustada.

 

 

Vanemad telefonid muutuvad taas kiiremaks

 

Mitmeid vanemaid iPhone mudeleid kippus kimbutama aeglaseks muutumise probleem. Osaliselt olid selles süüdi küll akud, mille väsides süsteemi kiirust piirati, kuid sageli siiski ka operatsioonisüsteemi enda resursinõudlikkus. Nüüd väidab Apple, et iOS12 muudab vanemates telefonides teatud toimingud 40-70% kiiremaks.

 

Teavituste grupeerimine

 

Väidetavalt seatakse teavitused edaspidi rakenduste, teemade jms. põhjal gruppidesse. Nii saab neist suure hulga korral parema ülevaate ning samuti peaks neid seega olema kergem hallata. Nii saab näiteks kõik ühes grupis olevad teavitused ühe liigutusega kustutada.

 

Telefoni kasutamise piiramine

 

iOS12 pakub võimalust enda iPhone kasutamisele ka piiranguid seada. Nii saab edaspidi määrata ajalised meeldetuletused või lausa rakenduste põhised piirangud, et oma telefoni kasutamise harjumusi muuta. Samamoodi saab läbi Family Sharing funktsionaalsuse piirata ka laste telefonis leiduvate äppide kasutusaega. Laiendatakse ka Do Not Disturb funktsionaalsust.

See peidab edaspidi lisaks teavituste helile need ka ekraanilt. Ekraan on tühi senikaua kuni see hommikul kasutaja poolt lahti lukustatakse. Nii peaks telefoni kasutamine öisel ajal vähenema.

 

Nädalased ülevaated telefoni kasutusest

 

iPhone hakkab edaspidi kasutajatele iganädalaselt sellekohast infot andma, kuidas nad oma telefoni kasutanud on. Nii saab ülevaate enim kasutatud rakendustest, nendele kulunud ajast, sellest milline neist saadab kõige rohkem teavitusi jpm.

 

Targem Siri

 

Arukamaks peaks muutuma ka Apple digiabiline Siri. Lisaks üldisele intelligentsuse kasvule, mis väljendub paremates vastustes ja tulemuste kuvamises, õpib ta väidetavalt juurde ka uusi keeli milles suhelda. Samamoodi peaks paremaks muutuma ka tema poolt teistest keeltest inglise keelde tehtavad tõlked. Lisaks veel õpib Siri kasutaja rutiine ja käitub ning jagab soovitusi vastavalt meelde jäetud infole.

 

Sinu moodi emoji ehk memoji

 

Ka Apple pakub nüüd lisaks lugematutele olemasolevatele pildikestele, sarnaselt konkurent Samsungile, kasutaja näoga emojit. Apple keeles on selle nimi memoji ja väidetavalt pidavat see kasutajale tõepoolest päriselt sarnanema. Asi, mida ei saa öelda Samsungi emojide kohta.

 

Kõik telefonid mis said iOS11, saavad ka versiooni 12

 

iOS12-s sisaldub veel palju muudki, mida eelpool ei kirjeldatud. Näiteks virutaalreaalsuse tööriistade arendajatele on parendused piltide jagamisel ja nende leidmisel ning palju muudki. Põhiline on aga see, et Apple sõnutsi saavad iOS12 endale kõik need seadmed, mis said ka versiooni 11. Seega ei pea seekord vanemate seadmete omanikud nukralt uusi võimalusi kõrvalt vaatama. Loodetavasti on lisaks tegemist stabiilse ja kiire operatsioonisüsteemi versiooniga, millega kasutajad rahule jäävad.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi