Uus iOS 14 lubab lõpuks vaikebrauseriteks ka muid peale Safari

#iOS #Veebibrauser

Uus iOS lubab lõpuks ometi valida vaikebrauserit. Varem oli selleks alati Safari, nüüdsest saab valida ka mitte Apple’i toodete seast nagu Chrome või Edge. Ühtlasi lubab Apple iPhone’i kasutajatel oma uues operatsioonisüsteemis muuta varem vaikimisi valitud e-maili äppi.

 

Selleks, et sobida uue iOS-ga, pidid brauserite arendajad uuendama oma rakendusi, millest tulenevalt on nende väljanägemine ja teiste platvormidega sünkimine pisut erinev. Hetkel on brauserite arv, mida saab iPhone’l vaikebrauseriteks valida piiratud, kuid mitmed populaarsed on olemas.

 

Nimekiri brauseritest, mida saab nüüdsest mugavamalt kasutada:

  • Chrome
  • DuckDuckGo
  • Edge
  • Firefox

 

Kuigi ülipopulaarne Chrome on olemas, siis näiteks on puudu iOS versioon brauserist Brave (mis peaks varsti valikusse tekkima) ja Opera Touch (iOS versioon Operast). Mitmed teised iOS brauserid nagu Dolphin, Ghostery, UC Browser ja Aloha vähemalt praegu veel vaikebrauseri valikuna ei ilmu.

iOS 14-sse on sisse lipsanud ka bugi, mis peale igat telefoni taaskäivitust paneb Safari uuesti vaikebrauseriks. Kõigi eelduste kohaselt on see peale järgmist uuendust parandatud, kirjutab The Verge.

Selleks, et vaikebrauserit muuta, mine seadetesse (Settings), skrolli alla kuni brauserini, mida soovid kasutada, vajuta sellele ning seejärel näed “Default Browser App” valikut juhul, kui see on üks ülaltoodutest.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid