Uus iOS 14 lubab lõpuks vaikebrauseriteks ka muid peale Safari

#iOS #Veebibrauser
2 min lugemine

Uus iOS lubab lõpuks ometi valida vaikebrauserit. Varem oli selleks alati Safari, nüüdsest saab valida ka mitte Apple’i toodete seast nagu Chrome või Edge. Ühtlasi lubab Apple iPhone’i kasutajatel oma uues operatsioonisüsteemis muuta varem vaikimisi valitud e-maili äppi.

 

Selleks, et sobida uue iOS-ga, pidid brauserite arendajad uuendama oma rakendusi, millest tulenevalt on nende väljanägemine ja teiste platvormidega sünkimine pisut erinev. Hetkel on brauserite arv, mida saab iPhone’l vaikebrauseriteks valida piiratud, kuid mitmed populaarsed on olemas.

 

Nimekiri brauseritest, mida saab nüüdsest mugavamalt kasutada:

  • Chrome
  • DuckDuckGo
  • Edge
  • Firefox

 

Kuigi ülipopulaarne Chrome on olemas, siis näiteks on puudu iOS versioon brauserist Brave (mis peaks varsti valikusse tekkima) ja Opera Touch (iOS versioon Operast). Mitmed teised iOS brauserid nagu Dolphin, Ghostery, UC Browser ja Aloha vähemalt praegu veel vaikebrauseri valikuna ei ilmu.

iOS 14-sse on sisse lipsanud ka bugi, mis peale igat telefoni taaskäivitust paneb Safari uuesti vaikebrauseriks. Kõigi eelduste kohaselt on see peale järgmist uuendust parandatud, kirjutab The Verge.

Selleks, et vaikebrauserit muuta, mine seadetesse (Settings), skrolli alla kuni brauserini, mida soovid kasutada, vajuta sellele ning seejärel näed “Default Browser App” valikut juhul, kui see on üks ülaltoodutest.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."